Üç fidana başarı ve mücadele sözü

PAJK Koordinasyonu ve CENİ Kadın Barış Bürosu, kadın özgürlük hareketinde öncü militan kişiliğiyle bir tarih olan Sakine Cansız' ve Fidan Doğan ile Leyla Şaylemez’i andı.

10 Ocak 2017 Salı | Kadın

PAJK Koordinasyonu ve CENİ Kadın Barış Bürosu, kadın özgürlük hareketinde öncü militan kişiliğiyle bir tarih olan Sakine Cansız' ve Fidan Doğan ile Leyla Şaylemez’i andı.

”Sara arkadaşın mücadele azmi ve özgürlük çizgisindeki dirayeti, özgürlüğe başkaldıran tüm kadınlar için takip edilmesi gereken bir çizgidir” denilen açıklamanın devamında ”Sara arkadaşın ‘özgür eşit ve baştan sona çiçeklerle bezenen Kürdistan hayali’ bizim için bir vasiyettir. Onun için kesintisiz ve bütünlüklü bir kavgaya girişmenin zamanıdır. Her şey bizi büyük kavgaya davet ediyor. Kavga gerekiyorsa kavga, örgütlülük gerekiyorsa örgütlülük, fedakarlık gerekiyorsa en büyük fedakarlığı sergilemekten kaçınmayacağız. Hem de Sakine yoldaş ile özdeşleşen mücadele tarzı ve kavgacı geleneği ile bu komploculardan hesap soracağız. Bir kez daha Sara çizgisinde olmanın gururunu ve onurunu yaşarken, bu çizgiye bağlılığımızı yineliyor ve anılarını mücadelemizde yaşatarak başarı sözünü veriyoruz” ifadeleri yer aldı.

CENİ: Asla affetmeyeceğiz

CENİ Kürt Kadın Barış Bürosu da Paris katliamının aydınlatılması için yürüttükleri mücadelenin yükseltilerek devam edeceğini duyurdu.

Yazılı bir açıklama yapan CENİ, Kürt kadın devrimcilerin dünya kadın hareketindeki önemine vurgu yaptıktan sonra Fransa ve Almanya hükümetlerinin cinayetin aydınlatılması için taşıdıkları sorumluluklara dikkat çekti.

Hiçbir koşul altında davanın rafa kaldırılmasına izin verilmeyeceği belirtilen açıklamada, ”Bu soğuk kanlı cinayetin tüm yönleri ile açığa çıkarılıp ve sorumlularından hesap sorulana kadar mücadelemize devam edeceğiz” denildi.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Kadın Komisyonu açıklamasında ise 

ataerkil, monist, ulus devletçi ve hegemonik güçlere karşı kesintisiz mücadelenin önemine ve her türlü sınırları aşan bir kadın buluşmasının gerekliliğine dikkat çekildi. HABER MERKEZİ544

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA