Aram'dan yeni kitaplar

Aram Yayınları, dört yeni kitabı daha okuyucularıyla buluşturdu. Bununla birlikte piyasada tükenen kimi kitapların de yeni baskılarını yaptı.

24 Nisan 2013 Çarşamba | Kültür-Sanat

KCK davasında tutuklu bulunan Sara Aktaş’ın “Aksi Yalandır” ve Bêjdar Ro Amed’in “Fosilin Mektubu” adlı şiir kitapları; A. Hicri İzgören’in “Adres-Siz Yazılar” adlı makale kitabı ve Cebrail Ancar’ın “Sedef” adlı deneme kitabı ilk defa okuyucu ile buluştu. Tutsak yazarlardan Mahmut Baran’ın “Meleğin Mısraları” ile Mahmut Yamalak’ın “Mermer Kanatlı Kuşlar” adlı romanları da yeniden basıldı.  

Daha önce basımı yapılan Suat Gökalp’ın “Demokratik Komünalizm”, Cahit İlboğa’nın “Demokratik Konfedaralizm” ve Ali Koç- Umut Beyaz’ın “Efendi Devletten Demokratik Topluma” adlı kitapları da yeniden ve genişletilmiş haliyle okuyucuya sunuluyor. Aram yayınlarının basımını yaptığı kitaplardan en fazla dikkati çeken ise Kürtlerin Apê Musa’sı Musa Anter’in bütün eserleri. “Hatıralarım”, “Ülke ve Gündem Yazıları”, “Vakayiname”, “Kımıl”, “Çinara Min”, “ Kara Yara-Birîna Reş” adlı kitaplarının üçüncü baskısı yapılmış.

 İSTANBUL1471

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA