14:54

Sağlık Meclisi: Efrîn'de kimyasal bulgulara rastladık

12:46

HPG: Şemdinli’de işgalci güçlere ağır darbe vuruldu

10:52

TRT Türk'ün eski Suriye Temsilcisi: Afrin harekatı planlandığı gibi gitmiyor

09:45

Kırıkhan’da vurulan MİT Koordinasyon Merkezi

60 iş insanı tutuklandı

Gülen Cemaati'nin finansal yapılanmasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında örgüte himmet topladığı ve finansman sağladığı iddia edilen 60 iş insanı, "Terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandı.

11 Ocak 2017 Çarşamba 10:13


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından Gülen Cemaati'nin finansal yapılanmasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında örgüte himmet topladığı ve finansman sağladığı iddia edilen 60 iş insanı, "Terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklanırken 50'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklananlar arasında Boydak Holding eski Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak'ın oğlu Mahmut Sami Boydak ile kardeşi Bekir Boydak da yer alıyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 35 ilde gerçekleştirdiği operasyonlarda 164 iş insanı gözaltına almıştı. 110 iş adamının yurt dışında olduğu belirlenirken, 106'sının da firari olarak arandığı belirtilmişti. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 164 iş insanı dün Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde götürüldü. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca sorgulanan iş insanlarından, 110'u tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edilirken, 54 iş insanı ise serbest bırakıldı.

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan, aralarında Boydak Holding Yönetim Kurulu eski Başkanı Mustafa Boydak'ın oğlu Mahmut Sami Boydak ile kardeşi Bekir Boydak'ın da bulunduğu 60 iş insanları, "Terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklanırken 50 iş insanları ise adli kontrol kararı şartıyla serbest bırakıldı.


555

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA