Kürt takımları yükselişe geçti FC Serkeftin 92 - Riedberger SV 7-0

Almanya’nın farklı şehirlerinde ve liglerde mücadele eden Kürt takımları bu hafta yaptıkları maçlardan 3 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet elde ettiler.

14 Mart 2017 Salı | Toplum-Yaşam

ÖZGÜR TANRIKULU / FRANKFURT

Almanya’nın farklı şehirlerinde ve liglerde mücadele eden Kürt takımları bu hafta yaptıkları maçlardan 3 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet elde ettiler.

FC Serkeftin 92 

Frankfurt’ta Kreis Liga B’de mücadele eden FC Serkeftin 92 takımı, bu hafta kendi sahasında Riederwald SV takımını ağırladı ve maçtan 7-0 galip ayrıldı. Önceki iki hafta galip gelse de performansındaki düşüş gözle görülüyordu. Ancak bu hafta Riederwald SV karşısında kendine geldi ve 7-0 gibi farklı bir skor elde etti. FC Serkeftin’in gollerini Abidin Pamuk(3), Uğur Kara, Can Güler, Cemali Safrantı ve Serdar Erinç kaydetti. Bu galibiyetle puanını 59’a çıkardı.


Lider oldu

Bu hafta lig üçüncüsü Frankfurter FC Victoria lider TG Sachsenhausen takımı ile karşılaştı ve maçtan 7-6 galip ayrıldı.  Bu sonuçla averaj Serkeftin’e geçti ve FC Serkeftin 92 liderlik koltuğuna oturdu. FC Serkeftin 92 haftaya Spvgg Kickers 16 ile oynayacak.


Dersimspor 1 

Hamburg’ta Landesliga’da mücadele eden Dersimspor 1, bu hafta kendi sahasında Condor 2 takımını konuk etti ve maçtan 2-0 galip ayrıldı. Puanını 38’e çıkararak 4. sıraya yükseldi. Dersimspor 1, haftaya deplasmanda Norw. Wacker 1. takımına konuk olacak. 

Dersimspor 2 

Bezirksliga Süd’te mücadele eden Dersimspor 2. takımı bu haftayı maç yapmadan geçirdi buna rağmen sıralamadaki 5’inciliğini korudu. Dersimspor 2. takımı haftaya deplasmanda SV Wilhelmburg 1. takımına konuk olacak 

Dersimspor 3. 

Kreis klasse B’de mücadele eden Dersimspor 3, bu hafta kendi sahasında Süderelbe 4. takımını konuk etti ve maçtan 2-2 beraberlikle ayrıldı. Dersimspor’un gollerini 59’uncu ve 90’ıncı dakikalarda Philip Klement kaydetti. Bu beraberlikle puanını 32’ye çıkardı. Lider Bostbelbek 2’inci takımı ile arasında iki puan bulunuyor. Dersimspor 3, haftaya deplasmanda SV Wilhelmsburg 4, o. W. takımıyla oynayacak.

Kurdistan Welat

Bezirksliga Süd’te mücadele eden diğer bir Kürt takımı olan Kurdistan Welat takımı lider Harburger TB 1 takımını konuk ettiği maçta gol sesi çıkmadı. 0-0 sona eren maçta Kurdistan Welat takımı lidere çelme atmış oldu. Kurdistan Welat, bu beraberlikle 18 puana çıktı ve 13. sırada kendine yer buldu. Kurdistan Welat, haftaya Teutonia 05 2’inci deplasmanına gidecek. 

Kurdischer FC Giessen 

Giessen’de Kreis Liga B’de mücadele eden Kurdischer FC Giessen takımı rakibi ASV Giessen II’nin yeterli sayıda futbolcu sahaya sürememesinden dolayı hükmen 3-0 galip sayıldı. Bu galibiyetle puanını 32’ye çıkararak 35 puanla lider olan FTSG Giessen takımı ile puan farkını korudu. Kurdischer Giessen, haftaya deplasmanda SV SW Giessen takımına konuk olacak.

Kurdischer FC Giessen II 

Kurdischer FC Giessen’nin ikinci takımı Kurdischer FC Giessen II, kendi sahasında FSG Lollar/Staufenb III takımı ile karşılaştı ve maçtan 8-0 galip ayrıldı. Puanını 22’ye çıkaran FC Giessen 2. sıraya yükseldi.

SC 1960 Hanau

Hanau’da Verband Liga’da mücadele eden SC 1960 Hanau, bu haftayı maç yapmadan geçirdi ve 30 puanda kaldı. Diğer takımların elde ettiği sonuçlardan dolayı düşme sınırı olan 12’inci sıraya geriledi. Hanau takımı haftaya deplasmanda 4’üncü sırada bulunan FC Albach takımıyla deplasmanda karşılaşacak.

Munzur OF 

Offenbach’ta Kreis Liga B’de mücadele eden Munzur OF takımı SG Egelsbach II deplasmanında 23 ve 29. dakikalarında Bogdan Olteanu’nun golleriyle 0-2 öne geçse de ikinci yarıda gelen gollere engel olamadı. Maçtan 3-2 mağlup ayrıldı. Bu mağlubiyete rağmen 5. sıradaki yerini korudu. Munzur OF takımı haftaya Ilirida Offenbach takımını ağırlayacak.632

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA