Gazeteci İrlan gözaltına alındı

Antep’te haber takibi yapan gazeteci Beritan İrlan gözaltına alındı.

11 Ocak 2017 Çarşamba | Haber

Antep’te haber takibi yapan gazeteci Beritan İrlan gözaltına alındı. 

Antep Valiliği, Antep Emniyet Müdürlüğü'ne silahlı saldırı düzenlendiğini ve bir kişinin öldürüldüğünü açıkladı. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, olaya ilişkin yaptığı açıklamada "Saat 15.20 sularında İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binası araç giriş kontrol bölümündeki polis noktasına silahlı saldırıda bulunulmuş, saldırıya polis noktasında görevli polis memurlarımızca anında karşılık verilmiş ve saldırgan etkisiz hale getirilmiştir" dedi. Yerlikaya, saldırıda bir polisin hafif yaralandığını bildirdi.

Kurtulmuş: İzmir’e benziyor

Ankara'da Parlamento Muhabirleri Derneği'ni (PMD) ziyaretinde konuya dair gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş ise ilk bilgilere göre, olayın İzmir'deki saldırıya benzer olduğunun anlaşıldığını söyledi. Doğan Haber Ajansı'nın (DHA) haberine göre Kurtulmuş, "Teröristin etkisiz hale getirilmesi, bir teröristin de olay yerinden kaçtığı yönünde bilgiler var. Onun da yakalanması için çemberin daraldığı anlaşılıyor, ümit ederim o ikinci kişinin de bir an evvel yakalanması sağlanmış olur" dedi. Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Amaç Türkiye'nin birliğini, beraberliğini bozup kaos ortamı oluşturmaktır."

Olayın ardından Emniyet Müdürlüğü binasının bulunduğu İncilipınar Mahallesi'ne takviye polisler ve ambulanslar sevk edildi.

Saldırının gerçekleştirildiği bölgede yakın haber takibi yapan gazeteci Beritan İrlan gözaltına alındı. 


 ANTEP


1730

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA