Suriye’nin en büyük kaybedeni Türkiye

Erdoğan’ın ahlaksız teklifine Yunanistan’dan ret

Erdoğan ölü çocuklara bayılıyor

Almanya Erdoğan’ın miting maskeli provokasyonunu yasaklayacak mı?

Efrîn işgali sona ermeli, kızım evine dönmeli

Avusturya AKP’nin mitinglerini yasakladı

Her oy diktatörlüğe cevaptır

Dünya

KAYITLARA DİKKAT!

26.04.2018
Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçim takvimini açıklaması beklenirken, yurt dışında da seçim heyecanı ve çalışmaları başladı.

Hep beraber başaracağız

26.04.2018
Avrupa’da faaliyet yürüten demokratik kitle örgütleri ve demokrasi güçleri, Avrupa Seçim Koordinasyonu’nun temelini Köln’de yaptıkları toplantıyla attı. “Hep beraber başaracağız” şiariyla yola çıkan Koordinasyon, 24 Haziran seçiminin sıradan bir seçim olmadığını bundan dolayı da herkesi aktif çalışmaya davet etti.

İsviçre’de diktatörlüğe karşı platform

26.04.2018
İsviçre’de “Diktatörlüğe Karşı Seçim Platformu” kuruldu ve seçim çalışmalarının startı verildi.

Efrîn işgali sona ermeli, kızım evine dönmeli

25.04.2018
Efrîn’de şehit düşen ve cenazesine halen ulaşılamayan YPJ’li İngiliz savaşçı Anna Campbell’in babası Dirk Campbell gazetemize yaptığı açıklamada, “İşgal sona ermeli ve kızım evine dönmeli” dedi.

İsviçre de seçim startını verdi

25.04.2018
İsviçre Demokratik Kürdistanlılar Toplum Merkezi (NCDK-S) baskın seçim nedeniyle bir araya gelerek, seçim çalışmaları startı verdi.

Türkiye Efrîn’de etnik temizlik yapıyor

25.04.2018
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde (AKMP) Efrîn’deki Türk işgaline ilişkin bir konferans düzenlendi.

Yasağı delmek için Solingen’i kullanıyorlar

25.04.2018
24 Haziran seçimi öncesinde Türkiye’den gelecek siyasetçilerin miting ve buluşmalarına izin verilmemesine rağmen Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Solingen katliamının yıldönümü bahanesiyle Almanya’ya gelecek.

Erdoğan’ın ahlaksız teklifine Yunanistan’dan ret

24.04.2018
Türk Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan Yunanistan’a, rehin aldığı 2 Yunan askerine karşılık, 8 Türk askerinin iadesini teklif etti. Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, teklifin kabul edilmez olduğunu belirtti.

SPD’de yeni dönem, yeni lider

24.04.2018
Almanya’da Hristiyan Demokrat Birlik’in (CDU) hükümet ortağı Almanya Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) yeni lideri Andrea Nahles.

Protestolar, Sarkisyan’ı istifa ettirdi

24.04.2018
Ermenistan Parlamentosu’nun 17 Nisan’da eski Devlet Başkanı Serj Sarkisyan’ı başbakan olarak seçmesinin ardından hızlanan ve en son askerleri de içine alan protesto eylemleri sonuç verdi. Sarkisyan dün başbakanlık görevinden istifa etti.