Avrupa ve Başur öncülük yapıyor

Kürt medyası yaptı biz de yapabiliriz

KOMPLONUN GARDİYANI TC

Öcalan’ı CIA’ya Ruslar teslim etti

Böyle bir günü bekliyorduk

Öcalan ilham verici

Saray bültenleri ikna edemiyor

Dizi

Saray bültenleri ikna edemiyor

22.02.2018
Medya ile savaş da kazanılmaz, savaş da kaybedilmez. Dünya tarihinde böyle bir örnek yok. Olmayacak da… Türk medyası haber vermiyor, propaganda yapıyor. Aslında Türkiye’deki egemen medya henüz medya sıfatını bile hak etmiyor.

Öcalan ilham verici

21.02.2018
Öcalan’ın geleneksel sol siyaset ve devletçi Marksizm mirası üzerinden hayranlık uyandırıcı düzeyde özeleştiri yapabildiğini düşünüyorum. Bence bu üçüncü dünya halklarının geniş bir açıda değerlendirmemiz gereken dekolonizasyon sürecinde, kolonyalizmin kendisinden bile daha fazla direnç gösteren Avrupa merkezci eleştirel düşünceye karşı geliştirdikleri mücadelenin bir parçası. Yine bu mücadelede kadınların rolü üzerine söyledikleri ufuk açıcı ve ilham verici.

Kürt medyası yaptı biz de yapabiliriz

20.02.2018
90’larda Kürt medyası ölümle yüz yüze haber yapabildiyse, bizlerin de yapması gerekmez mi? Uğur Mumcu’lar, Musa Anter’ler, Metin Göktepe’ler, Hrant Dink’ler, başlarına gelebilecek felaketleri bile bile, sözlerini esirgemeden işlerine sahip çıktılarsa, iyi gazetecilik nedeniyle hedef oldularsa, bizim borcumuz onların mirasını devam ettirmek. Bugün onların isimleri saygıyla anılıyor, ya dönemin politikacıları ve liderleri? Kısacası: Bu da geçecek.

Böyle bir günü bekliyorduk

19.02.2018
“Bizler gerçekten de böyle bir günü bekliyorduk. Çeteleri kırdıktan sonra Türk devletinin kendisinin sahaya döneceğini biliyorduk. Ama biz de hazırlığımızı yaptık. 1990’lı yıllarda Suriye rejiminin askerliğini yaparken, ne zaman atış talimine gitsek ben fazladan bir kurşun biriktiyordum. Terhis olduğumda 152 kurşunu yanımda getirdim.”

Avrupa ve Başur öncülük yapıyor

17.02.2018
Avrupa’daki Kürt halkımız Önder Apo’yu sahiplenme için yıllara yayılmış eylemler yürütme bakımından büyük bir tutumun sahibidir. Avrupa’dan dalga dalga mevcut özgürlükçü duruş, tutum ve eylem Amerika’ya, Afrika’ya, Asya’ya yayılıyor. Avrupa’daki halkımız özgürlük mücadelesinde Önder Apo’nun dünyaya taşırılmasında tam bir öncülük konumunu yerine getiriyor.

Öcalan’ı CIA’ya Ruslar teslim etti

16.02.2018
1915’te Ermenilere ne yapıldıysa günümüzde Efrîn’de Kürtlere yapılan da benzerdir. 1946’da Mahabad’ta Kürtlere ne yapıldıysa bugün Efrîn’de yaşananlar da bir benzeridir. 1999’da Öder Apo’ya Moskova’da neler yapıldıysa, bugün Efrîn’de de benzeri yapılmaktadır.

KOMPLONUN GARDİYANI TC

15.02.2018
PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, ABD, İngiltere ve İsrail'in 15 Şubat Komplosu'nu örgütleyen ittifak olduğunu belirterek, "Uluslararası güçler, TC'yi bir sopa gibi kullandı. Önce Önder Apo'nun Suriye'den çıkarılması için Esad yönetimine karşı tehditte kullanılacak bir sopa yaptılar. Ardından 15 Şubat Komplosuyla gardiyan yaptılar" dedi.

Öcalan’ın Moskova’da 33 günü

14.02.2018
Öcalan’a yönelik uluslararası komplo 20. yılına giriyor. Öcalan uluslararası ittifak sonucu 15 Şubat 1999’da Kenya’dan kaçırılarak Türkiye’ye teslim edildi. Öcalan, komployu ”Çarmıha gerildim. Çivilerin biri Rusya’da biri İtalya’da, biri Yunanistan’da, biri de Türkiye’de çakıldı. Asırlık düşmanlar ekonomik için çıkar ve anlaşmaları için aynı masada toplanıp bana komplo yaptılar. Moskova’dakiler ilk çivileri sıkı vuruyorlardı. İlk defa, suratlarında dostluğa hiç yer vermeyen görüntülerle tanışıyordum’’ sözleriyle yorumlayacaktı.

Mandela için yaptık sıra Öcalan’da

13.02.2018
İngiltere’nin milyonlarca üyesi olan iletişim işçileri, öğretmenler, tren şoförleri, itfaiyeciler ve Deniz Taşımacılığı Sendikaları kongrelerinde Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için aktif mücadele etme kararı aldı.

Efrîn’e sahip çıkmak farzdır

12.02.2018
Türk devletinin Efrîn’e yönelik işgal girişimi 24. gününe girdi. Kürtlerin direnişi karşısında çakılıp kalan devlet ve çeteleri sivilleri katlediyor, halkın yaşam alanlarını yıkıyor. Kürt halkı dünyanın yüzlerce noktasında işgali protesto ediyor. Gazetemize konuşan Doğu ve Güney Kürdistanlı örgütler, sömürgeci devletlerin işgaline karşı ulusal birliğin bir an önce sağlanması gerektiğine dikkat çekti.