Geleceği Reqa belirleyecek

Referandumu ulusal birlik anlamlı kılar

Eruh’tan Reqa’ya 33 yıllık destan

Birlik olmazsak kaybederiz

15 Ağustos zaferin kendisidir

Ortak mücadele ortak direniş

Şehri baştan keşfederek devleti aşmak

Dizi

Şehri baştan keşfederek devleti aşmak

21.08.2017
Büyük şehirler dünya genelinde artan şekilde devlet politikalarına karşı kendi gündemlerini oluştururken, derinleşen temsil krizinin de etkisiyle yeni bir yerel yönetim/belediye platformları kuşağı ortaya çıkıyor.

Geleceği Reqa belirleyecek

19.08.2017
Cemil Bayık: Rojava ve Kuzey Suriye’nin geleceği esas olarak Reqa’nın özgürleştirilmesiyle birlikte belirlenecektir. Suriye’nin nasıl bir karakterde olacağı da daha belirgin hale gelecek.

Referandumu ulusal birlik anlamlı kılar

18.08.2017
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, toplumun ve siyasi partilerin temel gündeminin ulusal birlik ve ulusal konferansken, bu gündem atlanarak referandum gündeminin ortaya atıldığını belirtti. Bayık, referandumu da anlamlı ve değerli kılacak bir çalışma varsa onun da ulusal birlik ve ulusal kongre olduğunu söyledi.

Birlik olmazsak kaybederiz

17.08.2017
Böyle bir tarihi süreçte Kürdistan’ın en büyük siyasal örgütü olarak, sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. Yakın dönemde KCK’nin de hangi değerler, hangi ilkeler temelinde ulusal kongrenin toplanmasını istediği, kongrenin hangi yöntemle gerçekleşmesi gerektiği konusunda düşüncelerimizi açıklayacağız.

Ortak mücadele ortak direniş

16.08.2017
İstanbul’da, Amed’te, Van’da, İzmir'de adalet ve vicdan nöbetlerinin yapılması, halkla bu yönlü buluşulması önemlidir. Ancak faşizme karşı en etkili eylem biçimlerini ortaya çıkarmadan faşizmi geriletmek mümkün değildir. Vicdan ve adalet demokrasi ve özgürlük mücadelesiyle geliştirilebilir.

Eruh’tan Reqa’ya 33 yıllık destan

15.08.2017
Bugün gerilla Karadeniz’den Dalaho’ya kadar, Amanoslardan Kerkük’e kadar, Afrin’den, Şengal’den her tarafta kadar askeri olarak var olduğu gibi, siyasi güç olarak da tüm Ortadoğu ve dünya ülkeleri tarafından dikkate alınmaktadır. Bunu yaratan 15 Ağustos ruhudur.

15 Ağustos zaferin kendisidir

15.08.2017
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, ‘’33 yıllık mücadele destansı biçimde geçmiştir. Soykırımcı Türk sömürgeciliğine karşı yürütülen mücadele Kürdistan'ın tüm parçalarını etkilemiştir. Yeni bir halk yaratılmıştır. Bu halk gerçeğine dayalı olarak Kürt Özgürlük Hareketi bugün sadece Bakurê Kurdîstan'da ve Türkiye'de değil, Rojava’da da, Başur’da da, Rojhilat’ta da, tüm Ortadoğu'da da siyasi olarak en etkili güçtür’’ dedi.

Yemen çöküyor!

14.08.2017
Yemen’de 17 milyon insan açlık tehlikesi altında. 500 bin çocuk ağır beslenme sorunu yaşıyor; 2.2 milyon çocuk sürekli yetersiz besleniyor.

Cizre’nin Xanê Çengzêrînî Mehmet Tunç

12.08.2017
Kuşatmanın ilk günlerinde Mehmet ve meclis eşbaşkanı Asya Yüksel mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev dolaşarak halka moral vermeye ve örgütlemeye çalışıyordu.

Köylerde Kürtçe'nin yerini Türkçe alıyor

11.08.2017
Köylerde ve bir zamanlar Kürtçe’nin kalesi olan ilçelerde Kürtçe’nin yerini kısmen Türkçe’ye kaptırması var. Buralarda yeni neslin bir kısmı artık Türkçe büyüyor.