Erdoğan diktatörlüğünden Batı da sorumlu

Onca güzel kızımız ve oğlumuzu verdik bu topraklara...

25 yıllık ‘militan sendikacı‘ Karaaslan: Sürgünde de mücadeleye devam

Düşman Trump değil, hepimiziz!

Anaların öfkesi ve direnişi KOMAW’da buluşuyor

ANKARALI BİR KÜRT BEYİ: Alişan Bey

Dizi

ANKARALI BİR KÜRT BEYİ: Alişan Bey

24.01.2017
Alişan Ankaralı bir Kürt beyi. Şehir merkezine yerleşen ilk Kürtlerden… Oldukça da zengin. Şair Dertli’yi, Erzurumlu Aşık Emrah’ı korumuş, konağına almış ve sonuna kadar sahip çıkmış. Hem Dertli hem de Aşık Emrah şiirlerinde Alişan Bey’e büyük övgüler düzer.

25 yıllık ‘militan sendikacı‘ Karaaslan: Sürgünde de mücadeleye devam

23.01.2017
AKP’nin ‘yok edemediğini içeri at, yok et, çürüt’ politikasına karşı 25 yıllık kamu emekçisi olarak tercihimi yurtdışına çıkmaktan yana kullandım. Sürgün hayatımda da son nefesime kadar Sarayların saltanatına karşı, ezilen, sömürülen, yok edilen, yok sayılanların cephesinde mücadeleme devam edeceğim.

Düşman Trump değil, hepimiziz!

21.01.2017
John Pilger / counterpunch.org - Çeviri Serap Şen

Anaların öfkesi ve direnişi KOMAW’da buluşuyor

20.01.2017
Kürt Özgürlük Hareketi’ni ayakta tutan, Kürtleri onurlu bir halk haline getiren şehitlerin Avrupa’daki aileleri, Avrupa Şehit ve Kayıp Aileleri Derneği’nde (KOMAW) buluşuyor. 8 ülkedeki onlarca komisyonda çalışan aileler, “Yürüttüğümüz çalışma güzel ve kutsaldır” diyor.

Onca güzel kızımız ve oğlumuzu verdik bu topraklara...

19.01.2017
KOBANÊ ŞEHİTLERİNİN EŞLERİ ANLATTI....

Erdoğan diktatörlüğünden Batı da sorumlu

18.01.2017
Erdoğan diktatörlüğe doğru koşar adımlarla gidiyorsa Avrupa devletlerinin yaptırımdan uzak politikalarından aldığı cesaretin de payı var. Hatta bazı AB devlet yetkilileri, daha fazla geç kalırlarsa Erdoğan‘ı artık durduramayacaklarını söylüyor ama buna rağmen bu tutum halen değişmedi.

Mücadelesiz nasıl yaşanır, bilmem

17.01.2017
Toplantıyı yöneten arkadaş, Partiya Karkerên Kurdistanê adıyla parti kurulduğunu söyledi. Kürt ve Kürdistan’ı, Kürdistan tarihini anlattı uzun uzun. Ağrı İsyanı’ndan, Îhsan Nurî Paşa’dan ve diğer Kürt isyanları ve liderlerinden bahsetti. Dedim ki, “Dedelerimizin, atalarımızın intikamını alacak olanlar bunlardır.” Apocular kimdir, ne istiyorlar sorularının cevabı, artık kafamda netleşmişti.

İMC’nin kapanması, büyük boşluk yarattı

16.01.2017
İMC TV, Türkiye’de her alanda hak mücadelelerinin ana akım kanalı haline gelmişti adeta. Ezilenlerin, ötekileştirilenlerin, mağdur edilenlerin kanalıydı. Kapatılmasıyla hem Türkiye’den ama daha çok da uluslararası alandan yoğun bir dayanışma gördük. Ancak söylemek lazım: Kendi haber alma hakkı engellenen ve milyonlarla ifade edilen İMC izleyicisinin görünür tepkisi büyük olmadı.

NATO, Türkiye ve uluslararası toplumun sessizliği

14.01.2017
Conflict News kurucularından Michael Cruickshank’in ek araştırması ile Benjamin Hiller tarafından kaleme alınan bu makalenin yazılması, esasen sosyal medya içeriklerinin teyit süreci nedeniyle, haftalardır devam ediyordu. Uluslararası birçok basın kurumuna gönderildi; ancak geri dönüş alınamadı. Sonunda, ‘Back Street Blues’ sitesinde yayımlandı.

Arya coğrafyası ve topluluklarına kısa bir bakış

13.01.2017
Aryan halkları, modern dönemin biçimsel hüviyetine sahiptir. Kürtler, Farslar, Peştular, Beluciler, Talişlerle birlikte Alanların ve Osetlerin kültürel-siyasal tarihleri bu öbekte yer alır.