Aydar:‘O süreci’ doğru düzgün yönetemedik

Rojava’nın anarşistleri...

Barışı istemiyorum, özgürlük istiyorum!

Remzi Kartal, Komplo'yu anlattı: Zalim bir dünya!

KHK ile ihraç edilmiş 'Barış İçin Akademisyen' Betül Havva Yılmaz: Pişmanlık mı? Asla!

Dizi

Barışı istemiyorum, özgürlük istiyorum!

20.02.2017
'Dışarıda yağmur yağıyor. Şırnax sessizliğini koruyor. Şırnax sessizce ıslanıyor. Kömür kokusu sinmiş şehre. Yürürken nefesimi daraltıyor. Bacalardan kara dumanlar yükseliyor. Sessizliği birkaç çocuk bozuyor. Yağmura aldırmayan bizler ve çocuklar. Gündüzcü nöbetçiler barikatlar arasında nöbet tutuyor.'

Rojava’nın anarşistleri...

17.02.2017
6 Kasım 2016’ydı tarih. YPG olarak bilinen Kürt milisler, IŞİD’in merkezi olan Rakka’yı kurtarmak için büyük bir saldırı başlatmıştı. Safları içinde, çok az haber olsa da, Avrupa ve Amerika’dan gelmiş solcu, anarşist ve komünistlerden oluşan 75 kişilik bir grup da vardı. Brace Belden bunlardan biriydi. Massachusetts büyüklüğünde bir sosyalist bölgeyi savunmak için savaşmak amacıyla gelmişti.

KHK ile ihraç edilmiş 'Barış İçin Akademisyen' Betül Havva Yılmaz: Pişmanlık mı? Asla!

16.02.2017
Bak bugün, hadi geri dönelim Ocak ayına ve ben bütün bu 1 seneyi, bugünü biliyor olayım, bin kere daha atarım. Benim o metne imza atmamak gibi bir durumum asla olamaz. İlk imzacı olmasaydım bile o başlatılan linç kampanyasından sonra atardım imzamı.

Aydar:‘O süreci’ doğru düzgün yönetemedik

15.02.2017
ASLINDA biz o süreci doğru düzgün yönetemedik. Örgüt olarak zayıf kaldık o dönemde. Sürecin daha geniş ele alınması gerekiyordu. Gizlilik adı altında Başkan'ın durumu dar bir grupla sınırlı kaldı. Avrupa yönetiminden birkaç kişi... Onlar da yetersizdi. Başkan yanlış bilgilendirildi.

Remzi Kartal, Komplo'yu anlattı: Zalim bir dünya!

14.02.2017
Uluslararası düzeyde çelişkili olan bütün güçler, o zamanın Rusya’sı, Amerika’sı, Avrupa’sı, Türkiye’si, Yunanistan’ı, hepsi bir araya geldi. Önderliğe ayak basacak, yaşayacak bir toprak parçası bırakmadılar. Bir halkın özgür gelecek umudunu ortadan kaldırmayı hedefleyen zalim bir dünya…

İngiliz silahları Kürtleri öldürüyor

13.02.2017
İNGİLTERE’NİN EN BÜYÜK SENDİKASININ DİREKTÖRÜ VE İKİ MİLLETVEKİLİ KAYGILI...

Zilan’ın tarihi eylemine Mehmet Tunç da tanık olmuştu

11.02.2017
Kürdistan tarihinin iki ayrı kesitinin iki halk kahramanı: Zilan (Zeynep Kınacı) ve Mehmet Tunç... Bir tesadüf, yollarını birbirine bağlamıştı. Zilan’ın destansı eylemini gerçekleştirdiği ‘96 yılının yazında Mehmet Tunç, o askeri birliğin bando şefiydi. Zilan, gözlerinin önünde yaptı eylemini; Mehmet Tunç, Kürt Halk Önderi’ne hitaben tuttuğu günlükte bir bir anlattı tanıklığını... O günden tam 20 yıl sonra, bu kez kendisi Kürdistan tarihine geçecek Cizre Direnişi’nin sembolüne dönüşecekti.

HDK-A YÜRÜTME KURULU ÜYESİ TUNCAY YILMAZ: Yalnız eylemleri değil, insanları da örgütleyeceğiz

10.02.2017
HDK, adında da geçtiği gibi bir kongredir, halkların demokratik kongresidir. O yüzden mesela HDK'de üyelik yoktur, katılım vardır. Kongrelere isteyen herkes katılabilir. Kuruluş felsefesini kabul eden herkes, görev alabilir. HDK, eylemini örgütleyen değil sadece, kendini de örgütleyen bir yapı olarak ilerlemek zorunda. İnsanları örgütlemeyi hedefleyeceğiz.

ŞENGAL YOLUNDA... Fermanın soğuk ve acı yüzü

09.02.2017
Onlarca köyü halen DAİŞ çetelerinin elinde olan Şengal’de fermanın izleri, her bir köşede ve insanların yüzlerinde görülebilir. Dönebilenler, kentlerine geri dönmüş; tek tük yanan ışıklar var köyler ve kasabalarda. Bir de hiç sönmeyenler: Yol boyunca sıralanmış şehit fotoğrafları... Onlar, Şengallileri güvenli yerlere geçirmek için canlarını veren gerillalar, YBŞ ve YPG’li savaşçılar...

Ekonomi, sana dair her şeydedir!

08.02.2017
İçinde olalım ya da olmayalım, yaşamdaki tüm aktivitelerin ekonomiyle bağı vardır. Ekonomi, insanlar arası ilişkilerin bütünüdür. İhtiyaçlar demokratik ve eşitlikçi biçimde karşılanabiliyor ve herkes yeteneğine göre üretimde yer alabiliyor ve ihtiyacı kadar karşılığını alabiliyorsa, orada demokratik ekonomik yapı var demektir.