‘Türkiye unutmuştur!’

‘Kerametimiz için direneceğiz!’

STRASBOURG’DA BULUŞALIM

Ortak idealin yolcuları

Güneş’in soyağacı

Xızır Efrîn’de darda olanların yanındadır

Gökyüzü yere indi

Toplum-Yaşam

Gülmek, direnenlere yakışıyor!

18.02.2018
Efrîn’in Cindiresê ilçesindeyiz, savaşın bütün sıcaklığı ile hissedildiği, dört beş dakikada bir roketlerin büyük gürültüyle patladığı bir yerdir Cindiresê ilçesi...

Güneş’in soyağacı

17.02.2018
Bilim-Teknik GÜNDEMİ: Bugünlerde herkes soyağacı konusundaki e-devlet kapılarını aşındırırken bilim insanları da Dünya’daki yaşamın kaynağı olan Güneş’imizin soyağacının peşinde.

STRASBOURG’DA BULUŞALIM

16.02.2018
Dondurucu soğuğa rağmen bir haftadır yollarda olan enternasyonalistlerin de aralarında Uzun Yürüyüşçüler’den çağrı: “Strasbourg’u halklar buluşmasına dönüştürelim. Öcalan ve Efrîn için birlik olalım, tüm dünyaya sesimizi duyuralım.”

Ortak idealin yolcuları

15.02.2018
Uzun yürüyüş adeta Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın Demokratik Konfederalizm projesinin örneği. Enternasyonalistler teoride öğrendikleri Demokratik Konfederalizmin pratiğe dönüşmüş halini yaşamaktan oldukça mutlu.

‘Türkiye unutmuştur!’

14.02.2018
Siyasi suçlardan cezaevi yatan Kürt genci için Alman mahkemesi sınır dışı kararı verdi ve şu gerekçeye sığındı:

Stuttgart UNICEF’e ziyaret

14.02.2018
Almanya’nın Stuttgart kentinde Kürt çocukları anneleri ile birlikte UNICEF Stuttgart’ı ziyaret ederek, Türk devletinin Efrîn’i işgal saldırılarında çocukları katlettiğine dikkat çekti.

Çocuklardan Efrîn dayanışması

14.02.2018
Duisburg’ta DKTM çocukları Efrin için yemek standı açtı. “Çocuklar çocuklara yardım ediyor” sloganıyla, DKTM salonunda yemek standı açan çocuklar, elde ettikleri gelirleri Efrîn’li çocuklara bağışladı.

Xızır Efrîn’de darda olanların yanındadır

13.02.2018
Aleviler için kutsal sayılan Xızır Ayı vesilesiyle Bielefeld Alevi Dergahı‘nda dualar tüm mazlumlar ve zorda kalanlar için yapıldı.

Gökyüzü yere indi

13.02.2018
Güney Kore’de Kış Olimpiyat Oyunları’nın başlayacağı Pyeongchang kentinde, dünyanın en siyah binası inşa edildi.

17 yılda 2 milyon hektar orman yok oldu

13.02.2018
Ormanları korumak için çalışmalar yürüten And Amazonları Gözetleme Projesi (MAAP), Amazon Ormanları’nın Peru’daki bölümünde 143 bin hektar ormanlık alanının tahrip edildiğini açıkladı