Fitre ve zekatlar Kuzey Kurdistan’a

Mazlumların özgürlüğüne vesile olsun

Önceliğimiz Sûr, Cizre

İlk kuantum iletişim uydusu yolda

Kadir Gecesi’nde dualar şehitler için

Beyza Üstün’den ekolojik davet: Hevsel ile dayanışmaya

Gaz ve petrol aramalarına artık izin yok

Toplum-Yaşam

Güvercin canlı takısıdır Mardin’in

28.06.2017
7 yaşından bu yana güvercin besleyen 76 yaşındaki Abdurrahman Duran, Mardin’in evleri ve takıları kadar “gökyüzünün çocukları” dediği güvercinleriyle de bilinmesini istiyor.

Roman çocuklara ‘zihinsel engelli’ raporu!

28.06.2017
“Görmezlikten Gelinen Eşitsizlik: Türkiye’de Romanların Barınma ve Eğitim Hakkına Erişimi” adlı rapora göre, Roman çocukların, özel eğitim ve rehberlik merkezlerine yönlendirildiği ve pek çoğuna özellikle zihinsel engelli raporu verildiği belirtildi.

Gaz ve petrol aramalarına artık izin yok

27.06.2017
Fransa hükümeti, doğa dostu enerjiye geçiş planının bir parçası olarak doğal gaz ve petrol için arama izni vermeyi sonlandıracak. Fransa Çevre ve Ekolojik Dönüşüm Bakanı Nicolas Hulot yasanın bu yıl yürürlüğe gireceğini açıkladı.

Genç kan plazması kanser ve Alzheimer riskini azaltıyor

27.06.2017
ABD’de özel bir şirketin yaptığı klinik araştırmada gençlerden alınan kan plazmasının enjekte edildiği yaşlılarda kanser ve Alzheimer riskinin azaldığı görüldü.

Beyza Üstün’den ekolojik davet: Hevsel ile dayanışmaya

26.06.2017
Sûr’da yürütülen yıkımın sonuçlarının çok ağır olacağına vurgu yapan HDP MYK Üyesi ve ekolojist Beyza Üstün, UNESCO’nun duyarsızlığına karşı bütün halkları Sur ve Hevsel ile dayanışmaya davet etti.

Mazlumların özgürlüğüne vesile olsun

26.06.2017
İslam dininin kutsal iki bayramından biri olan Ramazan, Hamburg’da yaşayan Kürdistanlılar tarafından büyük bir coşku ile kutlandı.

‘Kırmızı liste’ açıklandı: 23.000 canlı türü yok olmak üzere

25.06.2017
Afrika altın kedisi(sağda), ve Yeni Zelanda’daki deniz aslanlarının(yukarıda) durumu geçtiğimiz seneye göre kötüleşdi.

İlk kuantum iletişim uydusu yolda

24.06.2017
Bilim insanları dolaşık parçacıkları kullanarak iletişim hızını dramatik bir şekilde arttırmayı hedefliyor. Kuantum iletişim sistemlerinin geliştirilmesiyle hayal edemediğimiz hızlarda iletişim kurabileceğiz.

Fitre ve zekatlar Kuzey Kurdistan’a

23.06.2017
AKP hükümetinin Kürdistan’daki yıkım, talan, katliamına karşı Ramazan ayı münasebetiyle Kürdistan İslam Toplumu Federasyonu (CİK) ve Kürt yardım kuruluşu Heyva Sor a Kurdistanê’nin (Heyva Sor) başlatmış olduğu fitre ve de zekat kampanyası devam ediyor.

Önceliğimiz Sûr, Cizre

23.06.2017
Almanya’nın Bremen kentinde Kürdistan İslam Toplumu’na (CİK) bağlı faaliyet gösteren Sêîdi Kurdî Camiisi’nin emektarları “Gelin el birliği ile mağdur olan insanlarımıza yardım edelim” çağrısında bulundu.