Irkçı soytarılığa Almanya’da yasak

Fundamentalizme giden yol ‘cennet pornosu’ mu ?

Bazı ‘Kaygı’lar...

İtalyanlar Kürt’ün hikâyesine kulak verdi

News Channel sansür dinlemiyor

Gırgır da kapatıldı

Filme çekilenler, film izleyemiyor

Kültür-Sanat

İtalyanlar Kobanê için sahnede

22.02.2017
Milano’nun tarihi tiyatrolarından biri olan Teatro Officina, Kobanêli çocuklarla dayanışma için etkinlik düzenledi.

News Channel sansür dinlemiyor

22.02.2017
Brüksel merkezli yayın yapan News Channel, Türkiye’deki sansürü deliyor, doğru habercilikle farklı kimlikleri ekrana taşımayı hedefliyor.

Havana’ya Marquez heykeli

22.02.2017
Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Gabriel Garcia Marquez, “edebi çalışmaları ve Latin Amerika kültürüne katkıları sebebiyle” Küba tarafından onurlandırılacak.

Süleymaniye’yi sanatla süsleyelim

22.02.2017
Süleymaniyeli heykeltraş Çener Nizari, bölge hükümetine ve Kültür Bakanlığı’na çağrı yapıyor: “Gelin, hep beraber bu şehri sanatla süsleyelim.”

Yaşar Kemal Vakfı kuruldu

22.02.2017
Yaşar Kemal adına kurulan vakıf, usta yazarın 28 Şubat’taki ikinci ölüm yıldönümüne günler kala resmen faaliyete başladı.

Bazı ‘Kaygı’lar...

21.02.2017
Belki yönetmenin de hatırlaması gereken şey, bu coğrafyada demokratik kesimlere yaşatılan katliamların bugün aktif bir şekilde unutturulmaya çalışılmasının yanında bunları hatırlamakta ısrar eden ve hesabını soran kesimlerdir. İktidarların bizi yalnızlaştırma çabalarını ortaklıklarımız, yoldaşlıklarımız ile alt edebileceğiz.

Diller mezarlığı...

21.02.2017
Bugün Dünya Anadili Günü. Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) 1999 yılında aldığı kararla bu günün ilan edilmesi ardından dünyada dillerin durumu, daha iyiye gitmedi.

Londra Farhadi’nin yanında

21.02.2017
TRUMP YÜZÜNDEN OSCAR’I BOYKOT ETMİŞTİ...

Qamişlo’da Kuçikê Axê

21.02.2017
Cizîr Kantonu’na bağlı Qamişlo kentinde Hesekê Tolhildan Tiyatro Grubu tarafından Mihemed Şêxo Kültür Merkezi’nde “Kuçikê Axê” (Ağanın Köpeği) tiyatro oyunu sergilendi.

Filme çekilenler, film izleyemiyor

20.02.2017
Berlinale’nin kalbi sayılan, festivalin en önemli toplantılarına ev sahipliği yapan Hyatt Oteli’nin lobisinde birkaç gün önceki kalabalıktan eser yok. Etrafta tek tük insanlar...