Kadınlar hakikati haykıracak

Atılım ve çıkış zamanı

Jineoloji büyüyor

HDK-Almanya kadın meclislerini oluşturuyor

Çakal’ın duruşması 24 Mayıs’ta

Zan Tv tabuları yıkacak

Tiyatro baskı tanımaz

Kadın

Tiyatro baskı tanımaz

24.05.2017
Urmiye’nin tek Kürt kadın oyuncusu Şebnem Yusufî, kadınların büyük baskılar altında yaşadığı kentte mesleğine özgürlük perspektifinden bakarak, engellere karşı duruyor.

Kadın her işi yapabilmeli

24.05.2017
Mersin'de gündüz tarlada çalışan akşam da balığa çıkan Zehra Sayar, her kadının kendi ayakları üstünde durabilmesi gerektiğini belirtiyor.

Zan Tv tabuları yıkacak

24.05.2017
Kadına karşı baskı ve hak ihlalleri ile bilinen Afganistan’da dünyanın ilk kadın televizyonu ‘Zan TV’ (Kadın TV) adıyla kuruldu.

RJAK üyesinden haber alınamıyor

24.05.2017
KDP asayiş güçleri pazartesi sabahı Duhok’ta bir eve baskın düzenleyerek RJAK üyesi Hêvîdar Hesen Alî’yi gözaltına aldı.

HDK-Almanya kadın meclislerini oluşturuyor

23.05.2017
HDK-Almanya Kadın Meclis Girişimi, Almanya’nın Köln kentinde bir araya geldi. Girişim, örgütlü oldukları kentlerde kadın meclislerinin oluşumu için çalışma yürütme kararı aldı.

Jineoloji büyüyor

23.05.2017
Kadının yaşam bilimini açığa çıkaran Jineoloji, 8 yıllık süreç içerisinde birçok çalışmaya imza attı. Jineoloji Amed Atöylesi üyesi Hevi Nimet Gatar, jineoloji ile kadınların yok sayılan tarihini aradıklarını söyleyerek, kadınların özüne döndüğünü böylece var olan bir hakikatin karartılamadığını söyledi.

Sêvê Kadın Meclisi'nden yeni döneme kararlı giriş sözü

23.05.2017
Almanya’nın Bremen kentinde faaliyet yürüten Sêvê Kadın Meclisi 2’inci kongresini gerçekleştirerek, yeni döneme kararlı giriş sözü verdi.

Barış hayalini gerçekleştireceğiz

23.05.2017
Gün geldi canlı kalkan oldu, gün geldi kendini barikatlara zincirledi, gün geldi hiç uyumadan barış nöbetini tuttu. 10 Ekim 2015’te Ankara saldırısında yaralı kurtulan ve geçtiğimiz ay geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yaşamını yitiren Barış Annesi Ayşe Bayna’nın (65) arkadaşları, “Mücadelesini devam ettireceğiz” sözünü verdi.

Atılım ve çıkış zamanı

22.05.2017
TJK-E 4’üncü Kurultayı’nda örgütlenme ve eylem hattının toplumsallaşma düzeyi, ortaya çıkan zayıflıklar, konfederal örgütlenme modelinin sonuçları eleştirel ve özeleştirel bir tarzda değerlendirilerek, çözüme dair projeler geliştirildi.

Erkekler şiddete karşı yürüdü

22.05.2017
Güney Afrikalı yüzlerce erkek, kadın ve çocuklara yönelik artan şiddete karşı başkent Pretoria’da yürüdü.