Biz neredeydik?

Şiddete karşı dans

Sûr’da ‘direnişin anası’

Zulme, savaşa, nefrete inat ‘Hayır’ zamanı

Buenos Aires'te Rojava sergisi

Öldürüldüğü 35 gün sonra fark edildi

Kadınlar Önderliği için eylemdeydi

Kadın

Avrupa’da ‘Kadın Hayır Platformu’ kuruldu

20.02.2017
Tek adam rejimine ‘Hayır’ diyen kadın örgütleri, Köln’de bir araya geldi. Kurdukları ‘Kadın Hayır Platformu’ ile ‘güçlü kadın dayanışmasını Avrupa’dan Türkiye ve Kürdistan’a yayarak yükseltme’ kararlılığını bildiren örgütler, kadınları 'HAYIR' demek için sandık başına çağırdı.

Pınar Kadın Meclisi 3. yılına güçlü giriyor

20.02.2017
İsviçre'nin Solothurn kentinde faaliyet yürüten Pınar Kadın Meclisi, 3. kongresini “öz yönetimle özgür kadına” şiarıyla gerçekleştirdi.

Kadınlar 8 Mart deklarasyonunu açıkladı: Her yer direniş alanı olacak

20.02.2017
Tevgera Jinên Azad (TJA), Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) kadın meclisleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gerçekleştirecekleri eylem ve etkinliklere ilişkin HDP İstanbul İl Örgütü binasında basın toplantısı düzenledi.

‘Evde reis istemedik, neden memlekette isteyelim’

20.02.2017
İzmir'de bir araya gelen kadın örgütleri, "Biz ki evde reis istemedik, memlekette neden isteyelim" diyerek, referandumda "hayır"ı örgütleyeceklerini açıkladı.

AKP’li başkan cinsel istismardan tutuklandı

20.02.2017
AKP Pasûr İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Kara, Amed’in Pasûr (Kulp) ilçesinde bir kız çocuğuna sistematik olarak cinsel istismarda bulunmaktan tutuklandı.

Sûr’da ‘direnişin anası’

18.02.2017
“Annem sadece 80 gün direnmedi, hayatı boyunca hep direndi. Sûr’da direnenlerin anasıydı. ‘Beni toprağımdan bir defa göçerttiler fakat ikinci bir defa toprağımı bırakıp gitmem’ diyordu. Nasıl ki vazgeçmeyip son nefesini Sûr’da verdiyse, biz de onun gibi kararlı olacağız, Sûr’u bırakmayacağız.”

Öldürüldüğü 35 gün sonra fark edildi

18.02.2017
19 yıl boyunca tüm mahallelinin gözleri önünde Mehmet Zeki Torun’un sistematik şiddetine maruz kalan Aslıhan Ertaş’ın öldürüldüğü 35 gün sonra fark edildi.

Ukrayna'da cinsel suçlar cezasız kalıyor

18.02.2017
BM Genel Sekreter Sözcü Yardımcısı Farhan Haq, Ukrayna'da yaşanan çatışmalarla ilişkili olarak cinsel şiddete maruz kalanların yeterli desteğe ulaşamadığını açıkladı.

Kadınlar ayakta

18.02.2017
Almanya'nın Mannheim kentinde "Dünyada Kadınlar Şiddete Karşı Ayakta" sloganıyla kadınlar eylemdeydi.

Doğum kontrolü için 'mobil uygulama'

18.02.2017
Kaliforniya'da dolaşıma sokulan bir uygulama, kadınların doktora gitmeden ve kimi durumlarda sigortaya bile ihtiyaç duymadan doğum kontrolü desteği almalarını sağlayacak.