‘Halkımın acılarına ortak olmak istiyorum’

Şehbalı kadınlar: Federasyon haklarımızı koruyor

‘Her Newroz’da özlemle anıyorum’

Mağduriyetten çık, aktif ol

Kadınlar #Hayıriçinçal’ıyor

Kürt kadınların toplumsal mücadelesi gözardı ediliyor

Aile Bakanlığı’nın icraatı sıfır

Kadın

Kapılar Dayanışma Evi

23.03.2017
Sığınmacı sorununun yakıcılığı üzerine yaklaşık iki yıldır kurulan bir dayanışma ağı. Son zamanlarda kadınlarla daha iyi bir iletişim kurabilmek ve onları faaliyetlere dahil edebilmek için Kadın Kapısı da kurulmuş.

Başka annelerin canı yanmasın diye ‘HAYIR’

23.03.2017
40 yıllık savaş sürecinde çocuklarını kaybeden anneler, referandumda “evet” çıkması halinde bölgedeki savaşın artacağına dikkat çekerek, ölümsüz ve barış dolu bir gelecek için “hayır” diyor.

Mesleği öğreteceği kadınları bekliyor

23.03.2017
Amedli Taha Enuştekin, Türkiye’de tesbih ustası dört kadından biri. Cinsiyetçi iş bölümüne itiraz olarak bu mesleği seçtiğini söyleyen Enuştekin, ustalığını öğretecek hemcinslerini bekliyor.

‘Her Newroz’da özlemle anıyorum’

22.03.2017
Mannheim’da Newroz ateşini bedeniyle yakan Ronahî’nin annesi Döne Taş, "Kızımın haksızlığa tahammülü yoktu. Her zaman özgür ruhluydu, özgürlük arayışı vardı. Ölümleri durdurmak için kendini yaktı" diyerek, Newroz şehitlerini andı.

Kürt kadınların toplumsal mücadelesi gözardı ediliyor

22.03.2017
Uruguay'ın başkenti Montevideo'da sürmekte olan ‘Kurdistan en Uruguay’ (Kürdistan Uruguay'da) etkinlikler" dizisi devam ediyor.

Mağduriyetten çık, aktif ol

21.03.2017
Ezilen, şiddete uğrayan kadınlara mağduriyetten çıkıp aktif olmayı öğütleyen avukat Seyran Ateş, şiddeti önlemenin en etkin yolunu şöyle özetliyor: ‘Kadın yardım ararken, aradığı korumayı ve yardımı bulamıyorsa, memnun değilse itiraz etmesini bilmelidir. Durmamalı, yardım aramaktan vazgeçmemelidir.’

Frankfurt’ta Jineoloji semineri

21.03.2017
Almanya’nın Frankfurt kentinde bulunan Amara Kadın Meclisi ve Frauen Lesben Gruppe ile ortak düzenlenen Jineoloji seminerine onlarca kadın katıldı.

Kadınlar #Hayıriçinçal’ıyor

20.03.2017
Anayasa değişikliği referandumu için #Hayıriçinçal kampanyası başlatan kadınlar, tekçiliğe karşı seslerini ezgileri ile yükseltiyor.

Angola’da kürtaj hakkı için yürüyüş

20.03.2017
Yüzlerce Angolalı, kürtajı suç haline getirecek yasa tasarısına karşı başkent Luanda’da protesto gösterisi düzenledi.

1955 Batmanspor şampiyonluğa yaklaşıyor

20.03.2017
1955 Batmanspor Kadın Futbol Takımı, Ağrı Aile Sosyal Politikalar Spor ile oynadığı maçta aldığı 5-0’lık galibiyetle şampiyonluğa adım adım yaklaşıyor.