Wan’da kadın buluşması

Wan’da Tevgara Jinên Azad (TJA) tarafından “Kadın soykırımını durduracağız yaşam özgürleşeceğiz” ve “Tecrit kaybedecek özgürlük kazanacak” şiarıyla başlatılan kampanyalar kapsamında kadın buluşması gerçekleştirildi.

13 Eylül 2017 Çarşamba | Kadın


Wan’da Tevgara Jinên Azad (TJA) tarafından “Kadın soykırımını durduracağız yaşam özgürleşeceğiz” ve “Tecrit kaybedecek özgürlük kazanacak” şiarıyla başlatılan kampanyalar kapsamında kadın buluşması gerçekleştirildi. Buluşmaya çok sayıda kadının yanı sıra Barış Anneleri Meclisi, sanatçı Pınar Aydınlar ve HDP Wan Milletvekili Bedia Özgökçe katıldı. İlk sözü alan HDP Wan İl Eşbaşkanı Gülistan Orhan, toplum üzerinde geliştirilen baskı ve şiddete karşı en büyük direnişin kadınların cephesinden geldiğini belirterek, “Ancak dayanışmayla bu günleri atlatabiliriz” dedi.

HDP Milletvekili Bedia Özgökçe ise,  yaşanan kaos ortamında dayanışmayı güçlendireceklerini kaydetti. Tecride de değinen Özgökçe,  “5 Nisan’dan bu yana İmralı’dan tek bir haber almış değiliz. Sayın Öcalan’a yaklaşım Kürt halkına yaklaşımdır. İmralı’nın kapıları ne zaman açıldıysa Kürtler ve Türkler rahat bir nefes almıştır. Kadınlar olarak her zamankinden daha fazla mücadele etmeye ve dayanışmaya ihtiyacımız var” diye konuştu.  

Konuşmalardan sonra kadınlar, sanatçı Pınar Aydınlar’ın seslendirdiği şarkılarla halaylar çekti. 


 WAN126

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA