AKP’li vekil neden müdahil oldu?

Batman’daki cinsel istismar ve fuhuş skandalıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 4 kişinin serbest bırakılması için, AKP'li vekil Ataullah Hamidi’nin savcıyı aradığı iddia edildi.

18 Mayıs 2017 Perşembe | Kadın

Batman’daki cinsel istismar ve fuhuş skandalıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 4 kişinin serbest bırakılması için, AKP'li vekil Ataullah Hamidi’nin savcıyı aradığı iddia edildi. “Yoğunluk" bahanesiyle iddialara yanıt vermeyen Hamidi’nin bu girişimi, skandalın hükümet çevreleri ile bağına ilişkin  kuşkuları artırdı. 

Yaşanan olayın kendisi kadar, faillerin kefaletle serbest bırakılması da tepkilere neden oldu. Olayla ilgili “Kentte tanınmış birçok ismin” serbest bırakıldığı iddia ediliyor. Bu kişilerin serbest bırakılması için, bizzat kentin AKP’li vekilinin devreye girip savcılığı aradığı belirtiliyor.

4 kişinin serbest bırakılmasını istedi

AKP Batman Milletvekili Ataullah Hamidi’nin, soruşturma savcısını telefonla arayarak tutuklanan 4 kişinin serbest bırakılması talebinde bulunduğu iddia edildi. Soruşturma savcısının ise Hamidi’ye tepki gösterdiği belirtildi. 

Öte yandan, Çocuklarını okula göndermekte tereddüt eden kent halkı, gizlilik kararının kaldırılarak sorumluların teşhir edilmesini istiyor. 

İddialara ilişkin aradığımız AKP Batman Milletvekilli Ataullah Hamidi'nin danışmanı, milletvekillinin yoğun olduğu için görüştürülmeyeceğini belirterek, iddiaların doğru olmadığını ve böyle bir girişimde bulunulmadığını ileri sürdü. 


 DÎHABER/BATMAN 


131

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA