MLKP savaşçısı Roza Rênas anıldı

Rojava’da 20 Mart’ta şehit düşen MLKP savaşçısı Medine Özmez (Roza Rênas) için Almanya’nın Nürnberg kentinde anma etkinliği düzenlendi.

18 Nisan 2017 Salı | Toplum-Yaşam

Rojava’da 20 Mart’ta şehit düşen MLKP savaşçısı Medine Özmez (Roza Rênas) için Almanya’nın Nürnberg kentinde anma etkinliği düzenlendi. Saygı duruşuyla başlayan anmada, Roza Rênas’ın kendi sesinden mücadele çağrısı yaptığı sinevizyon gösterimi yapıldı. 

Etkinlikte MLKP-KKO ve KG֒nün yazılı açıklamasının ardından Nürnberg Partizan adına bir konuşma yapıldı. 

Partizan adına yapılan konuşmada, “Rojava’da ölümsüzleşen MLKP üye ve savaşçısı Roza Rênas’ı saygıyla anıyoruz. Nürnberg Partizan olarak başta MLKP olmak üzere tüm devrimci dostlarımıza ve siper yoldaşlarımıza başsağlığı diliyoruz” denilerek dayanışmanın önemine dikkat çekildi:  “Rojava’da ortaya çıkan Kürt ulusunun demokratik kazanımı başta faşist Türk devletinin ve tüm bölge gericiliğinin hedefi halinde. Özgür, demokratik ve eşitlik içinde halkların birlikte yaşaması mücadelesine yönelik, Kobanê’de, Rojava’da, YPG ve YPJ’nin sürdürdüğü ulusal kurtuluş mücadelesine, Türkiyeli devrimci ve komünist güçlerinde enternasyonal devrimci dayanışması ve desteği bu mücadeleyi daha da anlamlı kılıyor.” Yazar Metin Ayçiçek ve birçok katılımcı da anmada kısa konuşma yaptı. 


 NÜRNBERG


507

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA