'Oyunu kullanmak için kayıt yaptır'

Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Toplum Kongresi (KCDK-E), anayasa değişikliği ile getirilmek istenen tek adam diktatörlüğüne 'HAYIR' diyen herkesin oyunu sağlıklı kullanabilmesi için kayıt yaptırmasını istedi.

17 Şubat 2017 Cuma | Haber

Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Toplum Kongresi (KCDK-E), anayasa değişikliği ile getirilmek istenen tek adam diktatörlüğüne 'HAYIR' diyen herkesin oyunu sağlıklı kullanabilmesi için kayıt yaptırmasını istedi. 

16 Şubat - 26 Şubat arasında kayıt işlemlerinin yapılabileceği belirten KCDK-E  yazılı bir açıklama yaparak 16 Nisan’da yapılacak referandumda 'hayır' oyu kullanmak için kayıt yaptırma çağrısında bulundu.

AKP-MHP faşizminin katliamcı politikalarını ve tek adam diktatörlüğünü kalıcı hale getirmek ve bunu referandumda onaylatmak istediğini belirten KCDK-E "Referanduma giderken de normal ve demokratik-eşit koşullarda yapılmamaktadır. Varolan bütün devletin imkanlarını kendi çıkarları için kullanmakta bu yetmiyormuş gibi toplumun tüm kesimlerini tehdit etmektedir. Önceki seçimlerde uyguladığı baskı unsurlarını devreye koymaktadır. Bundan da anlaşıldığı gibi halkı biat ve itaat etmeye zorlamaktadır. 'HAYIR' zaten biat ve itaat etmeye itirazdır. Tüm halkımızın ve demokratik çevrelerin de bunu bilerek en üst düzeyde sahiplenmeli ve katılımını sağlamalıdır. Başta halkımız, tüm kimlik ve inançların inkarı olan bu anayasaya 'HAYIR' demek, sömürgecilik yasalarına 'HAYIR' demek için referandumda mutlaka herkes sandıklara giderek 'HAYIR' oyu kullanmalıdır. Yurt dışında 27 Mart 8 Nisan tarihler arasında referandumda oy kullanman için kayıtlı olman gerekiyor" ifadelerini kullandı.  

'En yakın derneğe başvur'

KCDK-E açıklamasında devamla şu ifadeler yer aldı: "KCDK-E olarak tüm meclislerimize ve bileşenlerimize çağrımız tüm şehirlerde ve alanlarda en geniş kesimlerin katılımı ile 'HAYIR' platformlarını oluşturmaları ve acilen bilgi işlem merkezlerini kurarak seçmenlerin kayıt işlemlerini sorgulamaları gerekiyor. Aynı şekilde bu işlemleri herkes evinde de yapabilir. Bu konuda desteğe ihtiyaç olan insanlarımız en yakın derneğe veya 'HAYIR’ komitelerinde destek isteyebilirler. 16 Şubat’ta başlayan kayıt işlemleri 26 Şubat 2017 Türkiye saati ile 17.00 sonlanıyor. Yapılacak işlem www.ysk.gov.tr adresinde tıklayarak ardında gelen sayfada seçmen işlemleri bölümünü tıklamanızdır. Gelen yeni sayfada sol tarafta Yurtdışı Seçmen Sorgulama bölümünü tıklayarak çıkan kimlik bilgilerine ilişkin bölümler doldurularak sorgulama yapılmalı. Eğer kişi kayıtlı değilse TC kimlik numarası olan bir belgeyle en yakın konsolosluğa müracaat yaparak adres bildiriminde bulunmalı. Unutmayalım ki kullanılmayan her oy AKP-MHP faşizmine hizmet etmektedir. Her bir 'HAYIR' oyu diktatörlüğe ve Faşizme 'HAYIR' demektir. Bunun için kayıt ol, başkalarının kayıtlı olması için yardımcı ol."

 HABER MERKEZİ233

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA