İMC’nin kapanması, büyük boşluk yarattı

Erdoğan diktatörlüğünden Batı da sorumlu

Mücadelesiz nasıl yaşanır, bilmem

Onca güzel kızımız ve oğlumuzu verdik bu topraklara...

NATO, Türkiye ve uluslararası toplumun sessizliği

Anaların öfkesi ve direnişi KOMAW’da buluşuyor

Dizi

Anaların öfkesi ve direnişi KOMAW’da buluşuyor

20.01.2017
Kürt Özgürlük Hareketi’ni ayakta tutan, Kürtleri onurlu bir halk haline getiren şehitlerin Avrupa’daki aileleri, Avrupa Şehit ve Kayıp Aileleri Derneği’nde (KOMAW) buluşuyor. 8 ülkedeki onlarca komisyonda çalışan aileler, “Yürüttüğümüz çalışma güzel ve kutsaldır” diyor.

Onca güzel kızımız ve oğlumuzu verdik bu topraklara...

19.01.2017
KOBANÊ ŞEHİTLERİNİN EŞLERİ ANLATTI....

Erdoğan diktatörlüğünden Batı da sorumlu

18.01.2017
Erdoğan diktatörlüğe doğru koşar adımlarla gidiyorsa Avrupa devletlerinin yaptırımdan uzak politikalarından aldığı cesaretin de payı var. Hatta bazı AB devlet yetkilileri, daha fazla geç kalırlarsa Erdoğan‘ı artık durduramayacaklarını söylüyor ama buna rağmen bu tutum halen değişmedi.

Mücadelesiz nasıl yaşanır, bilmem

17.01.2017
Toplantıyı yöneten arkadaş, Partiya Karkerên Kurdistanê adıyla parti kurulduğunu söyledi. Kürt ve Kürdistan’ı, Kürdistan tarihini anlattı uzun uzun. Ağrı İsyanı’ndan, Îhsan Nurî Paşa’dan ve diğer Kürt isyanları ve liderlerinden bahsetti. Dedim ki, “Dedelerimizin, atalarımızın intikamını alacak olanlar bunlardır.” Apocular kimdir, ne istiyorlar sorularının cevabı, artık kafamda netleşmişti.

İMC’nin kapanması, büyük boşluk yarattı

16.01.2017
İMC TV, Türkiye’de her alanda hak mücadelelerinin ana akım kanalı haline gelmişti adeta. Ezilenlerin, ötekileştirilenlerin, mağdur edilenlerin kanalıydı. Kapatılmasıyla hem Türkiye’den ama daha çok da uluslararası alandan yoğun bir dayanışma gördük. Ancak söylemek lazım: Kendi haber alma hakkı engellenen ve milyonlarla ifade edilen İMC izleyicisinin görünür tepkisi büyük olmadı.

NATO, Türkiye ve uluslararası toplumun sessizliği

14.01.2017
Conflict News kurucularından Michael Cruickshank’in ek araştırması ile Benjamin Hiller tarafından kaleme alınan bu makalenin yazılması, esasen sosyal medya içeriklerinin teyit süreci nedeniyle, haftalardır devam ediyordu. Uluslararası birçok basın kurumuna gönderildi; ancak geri dönüş alınamadı. Sonunda, ‘Back Street Blues’ sitesinde yayımlandı.

Arya coğrafyası ve topluluklarına kısa bir bakış

13.01.2017
Aryan halkları, modern dönemin biçimsel hüviyetine sahiptir. Kürtler, Farslar, Peştular, Beluciler, Talişlerle birlikte Alanların ve Osetlerin kültürel-siyasal tarihleri bu öbekte yer alır.

Britanya’nın unutulmaz yılı

12.01.2017
2016, tüm dünya için olduğu gibi Britanya için de kâbustu.Brexit sonrası çatırdamalar, İşçi Partisi’nde Jeremy Corbyn dönemi, Londra’nın ilk Müslüman belediye başkanı, çökme noktasına gelen sağlık sistemi, artan işsizlik ve Kraliçe II. Elizabeth’in 30 milyon Sterlinlik saray restorasyonu... Bu yıl, adada herkes mutlaka en azından bir kez şöyle bir durup, ‘What’s going on?’ dedi!

Olmayanı gösteren fotoğraflar

11.01.2017
Plaza de Mayo Anneleri’ni çoğumuz tanıyoruz; çünkü “bizden” bir hikayenin parçaları gibidir yüzleri. Cumartesi Anneleri’ni görürüz, onlara ne zaman baksak. Her biri, ellerindeki fotoğraflardır bir nevi; o fotoğraflar, yüzlerinden de fazla kimlikleri olmuştur, ölenlerin peşinde.

Güzelliği bulaşıcıydı, direniş öğretmeniydi

10.01.2017
PKK Yürütme Komitesi Üyesi Dilzar Dîlok, 9 Ocak 2013’te Paris’te katledilen PKK kurucusu Sakine Cansız’ı ve katledilmesinin siyasal anlamını yazdı.