Karnındaki bebekle katletti!

Alevi kadınlar ‘toplumsal cinsiyetçiliği’ tartıştı

‘Saralar’ın takipçisiyiz

Radwa DAİŞ zulmünü anlattı: Ablamı recmettiler

Çocuk Meclisi de kurulacak

Çarşamba gösterileri ve Êzîdî kadınlar

Geliri Şirnex halkına

Kadın

Paris duruşmasına çağrı

20.01.2017
Kürdistanlılar Paris Katliamı’nın aydınlatılması için önceki gün de alanlardaydı. 23 Ocak’ta görülecek dava için çağrı yapan TJK-E üyesi Zozan Serhat, ‘Katliamın arkasındaki karanlık ellerin açığa çıkarılması talebimizi haykırmak için Pazartesi günü saat 13.00'te Paris Cité'de mahkeme önünde buluşalım’ dedi.

Gedüklü kadınların kış çilesi

20.01.2017
Wan’ın Artemêtan (Edremit) ilçesine bağlı Kurubaş Mahallesi’nin 20 hanelik Gedük mezrasına yıllardır su verilmiyor.

Engelli çocuğa toplu tecavüz!

20.01.2017
Hindistan’ın Bihar eyaletinde Jehanabad ilçesine bağlı Kako kasabasında, okul müdürü ve 3 öğretmenin 12 yaşındaki engelli bir kız çocuğuna zorla tecavüzde bulunduğu belirtiliyor.

Paris’te uluslararası buluşma

19.01.2017
Paris’te kadın kırımına karşı mücadele stratejilerinin tartışılacağı bir konferans düzenleniyor. Kadın örgütleri, üç Kürt devrimcinin katil zanlısı Ömer Güney’in ölümü ardından yapılmayacak olan mahkemeye atfen sembolik olarak gerçekleştirilecek buluşma için tüm kadınları katılmaya ve birlikte tartışmaya çağırdı.

Koçer kadınların vazgeçilmezi: TÛR

19.01.2017
Yaşamları yaylada, çadırda geçen Koçer kadınlar, birçok işlerini görmelerine yardımcı olan, hatta içinde bebeklerini büyüttükleri tûr (çanta) olmadan yapamıyor.

Düsseldorf'da adalet eylemi

19.01.2017
Almanya'nın Düsseldorf kentinde, 9 Ocak 2013 tarihinde Paris'te katledilen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez (Ronahî) için Fransa Konsolosluğu önünde adalet eylemi düzenlendi.

Karnındaki bebekle katletti!

18.01.2017
Bremen’de Cevdet Keleş, kendisinden ayrılmak isteyen 9 aylık hamile eşini başını ezerek katletti. Almanya’da son 2 ay içinde 3 Kürt kadın 'eşleri' olan adamlar tarafından saldırıya uğradı.

Ulm’de kadın kongresi

18.01.2017
Ulm Kadını Komünü ‘Hebûna Serok, xwebûna me ye’ şiarıyla 40’a yakın kadının katılımıyla kongresini gerçekleştirdi.

Afgan kadınlar DAİŞ’e karşı silahlanıyor

18.01.2017
Afganistan’ın kuzeyindeki Cüzcan vilayetine bağlı Darzab ilçesinde yaşayan kadınlar, DAİŞ çete örgütünün saldırılarına karşı öz savunmaya geçti.

Belediyede polis tacizi

18.01.2017
Kayyum atanmasından sonra adeta karakol binasına dönüştürülen Mêrdîn Büyükşehir Belediyesi binasında cirit atan polisler, kadın çalışanları taciz ediyor.