TURKIYE KAYBETTI

Mardin şehitleri açıklandı

Türkler KDP’yi kullanıyor

Gazeteci Nujiyan şehit oldu

Tebqa Barajı alınıyor

'Sembollerimiz dünyanın onurudur'

Mahkemede Newroz mesajı

Haber

7 Haziran coşkusu referandumda öfkedir

25.03.2017
Avrupa'da 'Hayır' cephesi, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde olduğu gibi yine tarihi bir gelişmeye imza atabilir. NAV-DEM Eşbaşkanı Fatoş Göksungur, 7 Haziran coşkusunun, 16 Nisan'daki referandumda öfkeye dönüşmesi için herkesin kalan kısıtlı zamanda üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmesini istedi.

6 MERKEZDE SANDIK ZAMANI

25.03.2017
Avrupa’nın 6 ülkesinde anayasa referandumu için seçim süreci başlıyor. Almanya, Fransa, İsviçre, Belçika, Avusturya ve Danimarka’da 27 Mart Pazartesi günü başlayacak oy kullanma süreci 9 Nisan’a kadar devam edecek.

Tabutlar çıkmasın

25.03.2017
Zindanlarla Dayanışma İnisiyatifi Eş Sözcüsü Arif Yılmaz, “Kürt halkı açlık grevlerindeki çocuklarının eylemini sahiplenmelidir. Cezaevlerinden tabutlar çıkmadan bu işe el koymalıdır” dedi.

Baraj zarar görmesin diye

25.03.2017
Tebqa’nın batısında yer alan 4 köy ve Reqqa-Halep-Dêrazor yolu savaşçıların kontrolüne geçti. Baraja ulaşan savaşçılar, barajın zarar görmemesi için temkinli ilerliyor.

Katliamdan kurtulmuştu

25.03.2017
Amed Newrozu’nda polis kurşunuyla katledilen Kemal Kurkut’un, 109 sivilin katledildiği 10 Ekim Ankara Katliamı’ndan kurtulduğu ortaya çıktı. “O’nun da üzerine kan sıçramıştı” diyen kuzeni, “Bir tabutu bile çok gördüler” diyerek isyan etti.

Toplumun sağlığı için 'Hayır'

25.03.2017
Sağlık alanında örgütlü emek ve meslek örgütleri, "toplumun sağlığı için ‘Hayır’" diyeceklerini açıkladı. İstanbul Meslek Odaları Koordinasyonu, 16 Nisan’ın hukuk ve siyaset tarihi açısından mihenk taşı olduğunu belirtip ‘Hayır’ diyeceklerini duyurdu.

Jöleliye ultra lüks Audi

25.03.2017
CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, aynı zamandan Ergenekon’dan Erdoğan’a geçiş yapıp methiyeler düzdüğü için ’jöleli’ olarak adlandırılan Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı Yiğit Bulut’a piyasa değeri 850 bin TL bir Audi A8’in tahsis edilmesini gündeme getirdi.

Fransa'da çalışmalar hızlandı

25.03.2017
Fransa'da 27 Mart'ta gerçekleşecek referandumda 'Hayır' kampanyasının çalışmaları hız kazandı. Seçmenler sandığa taşınacak, ayrıca bir de çağrı merkezi de kurulacak. Fransa Hayır Platformu, ayrıca bugün yapılacak mitinge güçlü katılım çağrısı yaptı.

Lahr'da 'Hayır' yürüyüşü

25.03.2017
Almanya'nın Lahr kentinde 'Hayır' yürüyüşü düzenlendi.

Uzak diyarda Newroz

25.03.2017
Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te yüzden fazla kişinin katılımıyla Newroz kutlandı.