Bu nasıl bir nefret?

PKK: Her yerde cevap verilecek

Artık cevapsız kalmıyor

Güneyli vekiller: Saldırı tüm Kürtleredir

Saray’ında bile gölgesinden korkacak

Sen tebrik ettin, o katletti

Devrimin eylem gücüydü

Haber

Artık cevapsız kalmıyor

29.04.2017
Türk ordusunun Qereçox’u bombalamasına kadarki bütün saldırılarına cevap verilmemesine ve iyi ilişkiler geliştirme çabasına rağmen işgalci Türk devletinin saldırılarının hiçbir şekilde durmadığını hatırlatan YPG, şunun altını çizdi:

Saray’ında bile gölgesinden korkacak

29.04.2017
PAJK Koordinasyonu Üyesi Şareza Xelat: Son saldırılar, akıbetinin farkında olan Kürt düşmanı Erdoğan’ın çaresiz çırpınışlarıdır. Öyle bir hesap sorulacak ki; Saray’ında bile gölgesinden korkacak.

Yasak gerekçeleri skandal

29.04.2017
Almanya’da Kürtler söz konusu olunca hukuk ve siyaset alanında skandallar bitmiyor. İçişleri Bakanlığı, YPG/YPJ’nin bayraklarının yasaklanmasına gerekçe olarak "Kürtlerin bu bayraklarla PKK propagandası yapmasını" gösterdi. Milletvekilli Jelpke, "Kürtler dışında herkes YPG bayrağı taşıyabilir" diyerek tutarsızlığı gözler önüne serdi.

Orta Anadolu Kürtleri kendilerini AP'de tanıttı

29.04.2017
Orta Anadolu Kürtleri Platformu (Platforma Kurdên Anatoliya Navîn- PKAN-E), ilk defa Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu’nda konferans düzenledi. Konferans PKAN-E ile AP Sosyalist Grubu, KNK ve Kürt Enstitüsü'nün ortak çalışmalarıyla yapıldı.

'Barbar' demeyip ne diyelim?

29.04.2017
Türk güçleri, Gever’in Orman Mahallesi’ndeki mezarları tahrip ederek, mezar taşlarının üzerine ‘Leş’ yazdı.

KDP artık Türkiye bağımlısıdır

29.04.2017
YNK Merkez Komitesi Sekreteri Adil Murad ve YNK’li Milletvekili Salar Mahmud, Türkiye’nin Rojava ve Şengal’e yönelik saldırısı ve KDP’nin tutumuna tepki gösterdi.

Paech duruşmaya davet edilecek

29.04.2017
Almanya'nın Stuttgart kentinde, Alman Terörle Mücadele Yasası 129b maddesi çerçevesinde 16 Şubat 2016'dan bu yana cezaevinde tutulan Kürt siyasetçi Muhlis Kaya'nın duruşması devam ediyor.

Erdoğan Kürtlere kükredi ABD ve NATO’ya yalvardı

29.04.2017
Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Atlantik Konseyi İstanbul Zirvesi’ndeki konuşmasında, yine Kürtlere tehditler savurdu, yapacağı görüşme öncesi ABD Başkanı Donald Trump’a yalvar yakar “beni al” kurları yaptı.

Şêx Deham El-Hadi: Saldırı hepimizedir

29.04.2017
Cizîrê Kantonu Eşbaşkanı Şêx Himedi Deham El-Hadi, Türk savaş uçaklarının YPG/YPJ merkezine yönelik saldırısının teröre karşı savaşan güçleri hedef aldığını söyledi.

‘Muhalefeti desteklemeliyiz’

29.04.2017
İsveç Liberal Parti Milletvekili ve Dış Politika Sözcüsü Birgitta Ohlsson, Parlamento’ya verdiği yazılı soru önergesinde, Türkiye'deki insan hakları ve ifade özgürlüğü ihlallerini gündeme getirdi.