Kerkük’ü teslim ettiler

İhanette sınır yok

Karayılan: DAİŞ çöktü

İhanet sonucu şehit düştüler

KCK'den Öcalan’ın sağlığı ve güvenliğine ilişkin açıklama: Haber alana kadar kesintisiz eyleme!

YNK’den Hakan Fidan iddiası

Kürt petrolü artık Rusya’nın

Haber

48 saatte 44 asker

21.10.2017
HPG/YJA Star gerillaları son 48 saat içinde 1’i yarbay 2’si astsubay olmak üzere en az 44 askeri öldürüldü.

Reqa Sivil Meclise bırakıldı

21.10.2017
QSD Komutanlığı DAİŞ’ten tamamen kurtarılan Reqa’nın Sivil Meclis’e devredildiğini duyurdu. Reqa’nın yeniden inşası için halk ile dayanışma içinde olunması çağrısı yapan QSD, Reqalılara kente dönüş çağrısı yaptı.

Kürt petrolü artık Rusya’nın

21.10.2017
Rusya’nın dev petrol şirketi Rosneft, Güney Kürdistan’daki ana petrol boru hatlarının yüzde 60 hissesini satın aldı. ABD merkezli petrol şirketi Chevron ise Güney Kürdistan’daki faaliyetlerini geçici olarak durdurdu.

Zafer naraları yine Zap’ta boğuldu

21.10.2017
Türk devleti 9 yıl önce gerçekleştirdiği Zap operasyonunda olduğu gibi “Zap’a girdik” deyip zafer naraları atıyor. O zaman olduğu gibi şimdi de büyük kayıplar veriyor. Şu ana kadar asker kaybı 100’e yaklaştı. İşgal operasyonu yine Zap’ta hüsrana uğruyor.

Avrupa'da Öcalan seferberliği

21.10.2017
Avrupa'da Kürtler, Öcalan için seferberlik halinde. Önderlerinin sağlık ve güvenlik koşullarından endişe duyan Kürtler, Öcalan'ın avukatları, ailesi ya da siyasi bir heyet ile bir an önce görüşmesini talep ediyor, uluslararası kurumların da bir an önce harekete geçmesini bekliyor. Bugün de Kürtler ve dostları seferberlik ruhuyla sokağa çıkacak.

Güney’in yüzde 35’i teslim edildi

21.10.2017
Irak ordusu ile İran destekli Haşdi Şabi 16 Ekim’de Güney Kürdistan’a yönelik başlattığı operasyonda dün petrol bölgesi Pirdê kasabasını ele geçirerek, Irak anayasasının 140’ıncı maddesi kapsamındaki tüm yerleri aldı.

İmralı kapılarını açın!

21.10.2017
Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ile görüşmenin sağlanması talebiyle Minbic’te bir araya gelen binlerce kişi, ‘Öcalan’a özgürlük’ talebini haykırdı. Türkiye cezaevlerindeki PKK ve PAJK’lı tutsaklar ise açlık grevine başladı

Holokost eylemine soruşturma

21.10.2017
Dur De Platformu tarafından organize edilen ”Holokost Kurbanlarını Anıyoruz” etkinliğine soruşturma açıldı.

Katil polis tutuklansın!

21.10.2017
Amed Newroz’unda katlediliş anı fotoğraflarla belgelenen Kemal Kurkut’un ağabeyi Ercan, Diyarbakır emniyeti, Diyarbakır Valisi, Malatya Valisi ile Battalgazi Belediyesi’nin de yargılanmasını istedi.

Gülmen ve Özakça’ya düşman hukuku

21.10.2017
Mahkeme heyeti Semih'in 'Adli kontrol şartı' ile tahliyesine Nuriye'nin ise tutukluluğunun devamına karar verdi.