Sosyal medya paylaşımları tutuklattı

Mehmet halk oldu

Öcalan’ı özgür kılmalıyız

Kürtler sosyalizme itibar kazandırdı

Alman devletinin Öcalan korkusu

Türk ordusu yalanlara sarılıyor

Alman polisi YPG/YPJ’lileri paylaşan akademisyenin evini bastı

Haber

Fransız yargısı taşeron

18.11.2017
Fransa’da yargılanmalarına devam devam edilen Kürt siyasetçiler hakkında yürütülen soruşturmanın belgeleri geçersiz sayılınca Türk makamlarına sunulmuş ve bunlara dayanılarak dava açılmış. Yasadışı yollarla elde edilen deliller konusunda mahmeke başkanı, “usülsuzlüklerin farkındayım“ diyerek davayı sürdürmede ısrar etmişti.

Yasaktan vazgeçin

18.11.2017
Almanya Federal Parlemento’sunda yapılan basın açıklamasıyla Kürtlere yönelik artan saldırı ve baskılara dikkat çekildi. Açıklamalarda, PKK yasağına, Kürtlere yönelik kriminalizasyona son verilmesi gerektiği kaydedildi.

CPT’ye İmralı raporu gönderildi

18.11.2017
Öcalan’ın avukatları, İmralı Cezaevi’ne ilişkin hazırladıkları raporu CPT’ye gönderdi. 417 gündür İmralı Adası’ndan, hiç bir bilgiye alamadıklarını belirten avukatlar, “Müvekkiller açısından telafisi imkansız sonuçların doğma ihtimali karşısında Komitenizin gereken tüm girişimlerde bulunmasını talep ederiz” dedi.

Oturma eylemi bir aya dayandı

18.11.2017
Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlık ve güvenlik durumunun yerinde incelenmesi talebiyle Avrupa Konseyi yakınında başlatılan oturma eylemi 27. gününe girdi.

Baran, göçmenlerin sesi olmaya aday

18.11.2017
Danimarka’da 21 Kasım’da yapılacak olan yerel seçimlerde, 98 belediyenin 40’ında, Türkiyeli 96 kişi, belediye il ve ilçe encümenlikleri için aday oldular. Adaylardan biri ise Konya’nın Cihanbeyli ilçesinden İç Anadolu Kürtlerinden Fatih Baran.

Tercit protestoları sürüyor

18.11.2017
Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlık ve güvenliği için Avrupa’da yaşayan Kürdistanlıların eylemleri sürüyor. Roma, Viyana ve Almanya’nın Mönchengladbach kentlerinde Öcalan’ın sağlık ve güvenliğine dikkat çekmek amacıyla eylemler yapıldı.

Paris’te şehitler anıldı

18.11.2017
Fransa’nın başkenti Paris’te HPG gerillası Şehit İsa Aktaş şahsında Serhat eyalet şehitleri anıldı.

Polisin keyfine göre tercüme

18.11.2017
16 Şubat 2016’da Frankfurt’ta tutuklanarak Berlin’e getirilen ve Alman Ceza Yasası’nın 129 b paragrafına göre yargılanan Kürt siyasetçi Hıdır Yıldırım’ın Berlin Yüksek Mahkemede 12 Eylül’de başlayan davasında; verilen aradan sonra duruşmalara devam edildi. Kasım ayındaki oturumlar sonunda davanın karara bağlanacağı tahmin ediliyor.

Bizi öldürmek istiyorlar

18.11.2017
Nuriye Gülmen, “Zorla müdahaleye zemin hazırladılar” diyerek baskı altında olduğunu vurguladı. Gülmen, ‘’Kimse ölmek istemez, biz ölmek için açlık grevi yapmıyoruz. Ancak karşımızda bizi ısrarla öldürmek isteyenler var’’ dedi.

Cezaevinde tecavüz vahşeti

18.11.2017
Diyarbakır Barosu İnsan Hakları Merkezi Cezaevleri İzleme Komisyonu, Elazığ Cezaevi’nde yaşanan işkenceye ilişkin hazırladığı raporu açıkl