Yeni çözüm süreci ve yol haritası

Türk vahşeti Alman mahkemesinde

Kato ve Tendürek’te dağıldılar

Serhat’ta yeni detaylar

Êzîdî Festivali yasaklandı: Emir büyük yerden

Elişêr’de 7 asker öldürüldü

Gerilla eylemlerle vuruyor

Haber

Türkler suça ortak olmasın

30.05.2017
Türkiye toplumunun, adına tarihin en ağır katliamlarının yapıldığının, soykırım ve insanlık suçu işlendiğinin farkına vararak karşı durması gerektiğini söyleyen PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, “Bu suça kimse sahip çıkmamalı. Erdoğan ile Bahçeli yalnız bırakılmalı. Kaçacak yer, sığınacak bir delik bulamasınlar” diye konuştu.

Direnen Kürt kimliği hedeftir

30.05.2017
Amed’in Sur ilçesinde “Kentsel dönüşüm” adı altında yıkım sürüyor. HDP Amed Milletvekili Feleknas Uca, yıkımla sadece tarihi yapıların değil, Sur direnişi ve Kürt kimliğinin yok edilmek istendiğini söyledi.

Gezi davaları ‘cezasız’ bırakıldı

30.05.2017
11 kişinin katledildiği, binlerce kişinin yaralandığı, gözaltına alındığı ve yargılandığı Gezi eylemlerinde, faillere açılan davalar bir bir cezasızlıkla sonuçlanıyor.

Devrim şehitlerine söz

30.05.2017
Mayıs ayının son haftasında da şehitleri anma etkinlikleri devam etti. Haftasonu Almanya’nın Stuttgart, Düsseldorf, Freiburg, Bonn ve Ludwigshafen kentleri ile Fransa’nın başkenti Paris’te Mayıs şehitleri anma etkinlikleri düzenlendi.

'Kalkan’ın Arapları atılıyor

30.05.2017
Şehba'da ilerlemesi engellenen ve Reqa operasyonunda dışlanan Türkiye, Karkamış'ta 8 Türkmen grupla yaptığı toplantıda, Araplardan oluşan 'Fırat Kalkanı' gruplarını tasfiye kararı aldı.

Travma pedagoglarından Kürtçe ders

30.05.2017
Alman yardım kurumu Die Welle’deki pedagoglar Kürtlere savaş ve travma konulu seminerler veriyor. Bundan sonraki hedef Kobanê’ye giderek, benzer seminerleri orada da vermek.

Britanya Kürt Halk Meclisi kuruldu

30.05.2017
Ülke genelindeki tüm meclislerin çatı örgütü olacak Britanya Kürt Halk Meclisi Pazar günü gerçekleşen kongreyle kuruluşunu ilan etti.

Suçlu değil, suçlular var

30.05.2017
Silopi’de evlerine giren panzerin altında kalarak can veren çocukların babası Mesut Yıldırım, bilirkişi raporlarına dikkat çekerek, “Olayda suçlu değil suçlular var” dedi.

Ludwigshafen’da şehitler anısına turnuva

30.05.2017
Almanya’nın Ludwigshafen kentinde Südwest futbol sahasında şehit Çiyager şahsında Mayıs ayı şehitleri yapılan ‘Sportif ve kültürel’ etkinlikle anıldı. Etkinlik Ciwanên Azad, Jinên Ciwan ên Azad ve Amedspor Mannheim tarafından düzenlendi.

Alman temsilciliklerine PKK bayrağı asıldı

30.05.2017
Paris ve Marsilya’da yaşayan Kürt gençleri, Alman devletinin Kürtleri kriminalize etme politikasını protesto etmek değişik bir eyleme imza attı.