Reqa iki aya kalmaz

Şehir savaşçılarıyla bir gün

Suikast Koç’la sınırlı değildi

Erdoğan’a boyun eğmeyin

Gerilla vurdu, operasyon bitti

10 günü 3 güne sığdırdılar

Rehn kenarında Kürt baharı

Haber

KCK: Saldırı tüm Kürdistan’adır

23.09.2017
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Türk ordusunun Güney Kürdistan’a saldırısının, tüm Kürt ve Kürdistan’a yapıldığını belirterek, Kürdistanlı güçleri tutum almaya çağırdı.

İlk etap başarıldı

23.09.2017
Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu seçimlerinin ilk aşaması olan komün eşbaşkanlığı için dün sandık başına gidildi. Böylece ilk etap başarıyla tamamlandı.

Katliamlara karşı intikam eylemi

23.09.2017
Gerillalar, Türk ordusunun Güney Kürdistan’a yönelik hava saldırısında 10 köylüyü katletmesine karşı intikam eylemi yaptı. Gerillalar, Gever’de askeri konvoyu vurdu; 1 Kirpi’yi imha etti, 10 Türk askerini öldürdü.

Tarsus'taki eylem 40. gününde

23.09.2017
Tarsus T Tipi Kadın Kapalı Cezaevi'nde süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemi 40. gününe girdi. Açlık grevindeki tutsakların sayısı 60'ı buldu.

Doğrudan demokrasinin temel taşı

23.09.2017
Kobanê’nin giriş çıkışları Asayiş güçleri tarafından sıkı denetime tabi tutuluyor. Yine şehrin kritik noktalarının çoğunda Asayiş tarafından güvenlik noktaları oluşturulmuş.

Savunma makamı

23.09.2017
Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın avukatlarının tutuklanmasına tepki gösteren Avukat Gökmen Yeşil, "Savunma makamı bu şekilde saldırı altına alınıyor" dedi.

Mezar saldırganları deneyimli

23.09.2017
Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesine saldıranların adı, birçok ırkçı saldırıyla anılıyor. 7 Haziran seçimlerinden önce HDP konvoyuna silahlı saldırıda bulunanların da bu kişiler olduğu kaydediliyor. Saldırganlar şimdiye kadar ne gözaltına alındı ne soruşturmalık oldu.

42 parti seçim yarışında

23.09.2017
Almanya’da seçmenler, 630 milletvekilinden oluşan Federal Parlamento üyelerini seçmek için yarın sandığa gidiyor. Seçim yarışına giren 42 parti arasında 150 yıllık tarihi olan da var, 4 yıllık geçmişe sahip olan da. Bu partilerden Sol Parti ise Kürtler ve sol, demokrat kesimlerin en fazla sempatiyle baktığı parti olarak ön plana çıkıyor.

Savaş tezkeresi GENİŞLETİLDİ

23.09.2017
Daha önce sadece PKK, YPG ve PYD’ye yönelik telaffuz edilen “sınır ötesi operasyon” tezkeresi, bu kez Federe Kürdistan’daki parti ve örgütleri de kapsayacak şekilde genişletildi. Tezkerede Kürtler “etnik temelli ayrımcılık” olarak nitelendirildi.

Muhalefet şapkayı önüne koymalı

23.09.2017
HDK Eş Sözcüsü Onur Hamzaoğlu, “Faşizmle mücadele etmek isteyen tüm samimi yapıların şapkayı önlerine koyması gerekiyor. Topyekun bir mücadele önümüze koymadığımız sürece Türkiye muhalefeti kaybetme riski taşımaktadır" dedi.