İŞGALE KARŞI DİRENİŞE!

EFRîN SONLARI OLUR

KARŞILIKSIZ KALMAZ

Sömürgeciyi Efrîn’e GÖMECEĞİZ!

Hayal görüyorlar

KCK: Tüm gücümüzle Efrîn’in yanındayız

YPS: Bundan sonrası daha kolay

Haber

Sömürgeciyi Efrîn’e GÖMECEĞİZ!

22.01.2018
Türk ordusu onlarca savaş uçağı, binlerce askerle Efrîn’i işgal girişimi başlattı. Askerler havadan ve karadan yoğun bombardımana rağmen ilerleyemedi. Savaşçılar 3 tankı imha ederken, çok sayıda askeri de öldürdü.

Bijî berxwedana Efrînê

22.01.2018
Türk devletinin Efrîn’e yönelik işgal saldırılarına karşı Avrupa’daki Kürtler ve dostları meydanlara döküldü. Almanya’nın birçok kentinde düzenlenen eylemlerde ‘Yaşasın Efrîn direnişi’ sloganları yankılandı.

KCK: Tüm gücümüzle Efrîn’in yanındayız

22.01.2018
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Türk devletinin Efrîn’i işgal girişimiyle Kürt düşmanlığında yeni bir aşamaya geçtiğini belirterek, Kürt Özgürlük Hareketi olarak var güçleriyle Efrîn halkının yanında olacaklarını açıkladı. Eşbaşkanlık, "Efrîn direnişi, Efrîn’le sınırlı kalmamalı, Şehba başta olmak üzere Fırat’ın batısında yaygınlaştırılıp derinleştirilmeli" dedi.

Ortak yaşam iradesi bombalanıyor

22.01.2018
HDP, Türk devletinin Efrîn’e yönelik işgal girişimini, ortak yaşama iradesine saldırı olarak değerlendirdi, Efrîn’de direnenlerin Türkiye’yi de bu zihniyetten kurtaracağını vurguladı.

EFRîN SONLARI OLUR

20.01.2018
İşgalci Türk ordusu, başta Efrîn olmak üzere Şehba, Minbic, Kobanê'nin batısına kadarki alanlara topçu saldırıları ve ağır silah sevkiyatını sürdürüyor. Türk ordusuna bağlı çeteler de harekete geçti. Kilis'te eğitim gören çete elamanları dün itibariyle 20 otobüsle Ezaz'a gönderildi.

Atina ve Lefkoşa’da Efrîn protestosu

20.01.2018
Türk devletinin Efrîn’i işgal planına karşı yurd dışında yaşayan Kürtler ve dostlarının eylemleri devam ediyor. Atina ve Lefkoşa’da eylemler yapıldı. Haftasonu bir çok merkezde Türk devletinin saldırıları ve işgal girişimi protesto edilecek.

4 yaşında PKK’ye katılmış!

20.01.2018
Türk devlet güçleri güçleri ve yargısı, yine büyük bir başarıya imza attı: 4 yaşındaki oğlunu 'PKK'ye gönderdi' ihbarı sonucu evi basılan Cevher Söyler, ihbar asılsız olduğu halde gözaltına alındı, yargılandı ve ev hapsine alındı.

Tevgera Azadî’de yeni yönetim

20.01.2018
Süleymaniye'de kuruluş kongresini yapan Tevgera Azadî, yeni yönetimini seçti.

Almanya’dan Kürtlere oturum şantajı

20.01.2018
Alman makamları Kürtlere karşı bu sefer de kazanılmış oturum hakları şantaj aracı olarak kullanıyor. Geçtiğimiz yıl Marburg DKTM eşbaşkanlığını yapan Hilva Demir’in katıldığı eylemler gerekçe gösterilerek süresiz oturumu elinden alınmaya çalışılıyor.

Mülteciler konusunda anlaştılar

20.01.2018
Almanya’da koalisyon görüşmelerinde birçok konuda fikir ayrılığı yaşayan partiler mülteciler konusunda anlaştı.