Kürtlere özerklik masada

Erdoğan'a tank yok!

AKPM Türkiye’yi denetime aldı

Ermeni Soykırımı’nın 102. yıldönümünde Türkiye’ye çağrı: İnkara son ver, tanı ve af dile!

Bask Ulusal Kurtuluş Hareketi: Yöntemsel bir strateji olarak silahsızlanma süreci

Aşırı sağa karşı Macron

İsviçreli polis Türk ajanı çıktı!

Dünya

Erdoğan'a tank yok!

27.04.2017
Almanya Federal Parlamentosu önünde dün yapılan eylemle Türkiye’de tank fabrikası kurmak isteyen Rheinmetall’e izin verilmemesi istendi. Eylemin yapıldığı saatlerde bu taleple başlatılan imza kampanyası ise 220 bini aşmıştı.

Erdoğan’dan aynı nakarat

27.04.2017
Erdoğan, AKPM'nin Türkiye kararıyla ilgili olarak "Karar tamamen siyasi, tanımıyoruz" dedi.

‘Kara liste’ye dört nala gidiyor

27.04.2017
Türkiye basın özgürlüğü endeksinde 12 yılda 56 basamak düşüş yaşayarak 180 ülke arasında 155’inci sırada yer aldı. Türkiye dört sıra daha gerilerse "kara liste"ye girecek.

Prof. Dr. Cengiz Aktar: Türkiye AB ile köprüleri atıyor

27.04.2017
Prof. Dr. Cengiz Aktar, AKPM'de denetimden çıkmak için Türkiye'nin 2000'lerde ne yapıyorsa ona geri dönmesi gerektiğini ancak hiç umudu olmadığını söyledi.

Pasaport gücü de azaldı

27.04.2017
Türkiye’nin ‘pasaport gücü’ de azaldı. En çok ülkeye vizesiz seyahat imkanı tanıyan pasaportlar Almanya ve Singapur pasaportları olurken, Türkiye geçen seneye göre bir basamak gerileyerek 42’nci sırada yer aldı.

AKPM Türkiye’yi denetime aldı

26.04.2017
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, Türkiye’yi 13 yıl sonra yeniden siyasi ve hukuksal denetime aldı. Gerekçe, artan insan hakları ihlalleri ve hukukun üstünlüğüne uyulmaması. AKPM’nin kararı sonrasında AB, Türkiye ile müzakereleri durdurabilir. Zira AB, üyelik için aday ülkelerin denetim sürecinden çıkmasını şart koşuyor.

Ankara’nın tepkisi şaşırtmadı: Asıl AB ülkeleri denetime alınmalı!

26.04.2017
Türkiye’nin AKPM’nin denetim kararına verdiği yanıt şaşırtmadı. Erdoğan’ın başdanışmanı, "Asıl denetime ihtiyacı olan AB ülkeleri" dedi.

AB yeni format arayışında

26.04.2017
AB'nin üye olmak isteyen ülkelerle müzakerelerden sorumlu yetkilisi Johannes Hahn, Avrupa Komisyonu’na yetki verilmesi halinde Brüksel-Ankara ilişkilerini yeniden düzenleyecek bir sürecin başlatılabileceğini söyledi.

Aşırı sağa karşı Macron

25.04.2017
Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda liberal çizgideki Emmanuel Macron ile aşırı sağcı aday Marine Le Pen galip çıktı. Muhalefet, Kürtler ve Türkiyeliler, Le Pen'in kazanmasını engellemek için 7 Mayıs’taki ikinci turda Macron'u destekleme eğiliminde.

Ermeni Soykırımı’nın 102. yıldönümünde Türkiye’ye çağrı: İnkara son ver, tanı ve af dile!

25.04.2017
Ermeni Soykırımı'nın 102. yıldönümünde katledilenler için Erivan, İstanbul ve Frankfurt’ta anma törenleri yapıldı. Konuşmalarda Türkiye’ye "soykırımla yüzleş ve özür dile" çağrısı yapıldı.