Erdoğan otoriterleşti Batı izledi

Almanya mültecileri Yunanistan’a geri gönderecek

Kıbrıs masasını Çavuşoğlu dağıttı

İltica kararını 'vasıfsızlar' veriyor

Pentagon’dan yeni başkana: QSD’ye destek artmalı

Trump yönetimiyle ilk temas

‘Planlarını bozarız diye bizi davet etmediler’

Dünya

‘Planlarını bozarız diye bizi davet etmediler’

20.01.2017
PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, özgür ve demokratik bir Suriye inşa etmek istediklerinin bilindiğini vurgulayarak, "Astana’yı organize edenlerin derdi Suriye halkının geleceği değil, kendi çıkarlarına göre bir sonuca ulaşmak. Bu planlarını bozarız diye Astana’ya davet edilmedik" dedi.

Gambiya diktatörüne müdahale hazırlığı

20.01.2017
Gambiya’da 23 yıldır iktidarda olan Yahya Jammeh başkanlık koltuğunu bırakmıyor. Ülkede OHAL ilan edildi, ‘itaatsizlik’ yasaklandı. Komşu ülkeler askeri müdahaleye hazırlanıyor.

Bundestag’ta DAİŞ’in katlettiği 12 kişi anıldı

20.01.2017
Berlin’deki TIR’lı saldırıda hayatını yitiren 12 kişi dün Federal Parlamento’da anıldı. Ancak saldırılarda yaralananlar ile ölenlerin yakınları "Anma umrumuzda değil“ diyerek hükümete tepki gösterdi.

İtalya’da otele çığ düştü

20.01.2017
İtalya'da Pescara kentindeki bir otel çığ altında kaldı, 30 kişi kayıp. Bu kişilerin hayatını kaybetmiş olabileceği belirtildi.

30 itfaiyeci enkaz altında kaldı

20.01.2017
Tahran’da 17 katlı bir bina, çıkan yangın sonrası çöktü. Yangını söndürmek isteyen en az 30 itfaiyeci enkaz altında kalarak hayatını yitirdi.

DAİŞ topraklarının 4’te birini kaybetti

20.01.2017
DAİŞ geçen yıl Irak ve Suriye’de kontrolünde bulunan alanların dörtte birini kaybetti.

Yeşiller Merkel’e karşı iki aday çıkardı

20.01.2017
Almanya Yeşiller Partisi’nin başbakan adayları Cem Özdemir ile Katrin Göring-Eckhart oldu.

Pentagon’dan yeni başkana: QSD’ye destek artmalı

19.01.2017
ABD’nin müstakbel başkanı Trump’a sunmak için yeni bir Suriye planı hazırlayan Pentagon, DAİŞ’e karşı ilerleyebilecek yegane güç olarak gördüğü QSD’ye daha fazla askeri destek verilmesini önerdi.

Trump yönetimiyle ilk temas

19.01.2017
Kuzey Suriye Demokratik Federal Yönetimi, Cuma günü ABD’de göreve gelecek Trump yönetimiyle ilk temasını gerçekleştirdi. Temsilcilik açmak için Washington’da bulunan TEV-DEM ve MSD Eşbaşkanı İlham Ehmed, Trump’ın danışmanlarıyla görüştü.

‘Altay’ yalan oldu

19.01.2017
Avusturya’nın Türkiye yönelik silah ambargosu etkisini göstermeye başladı. Yaptırımlar nedeniyle AKP’nin ‘milli tank projesi’ Altay’ın üretiminin geciktiği ortaya çıktı.