Çetelere gemiler dolusu silah

Ajanlara ‘devlet güvenliği’

Rejim El Nusra’yı vuruyor çığlığı Türkiye atıyor

Türkiye riskli bir ülke

Efrîn zaferi müjdeleyecek

İran zindanda katlediyor

Ortadoğu siyaseti değişmeli

Dünya

Efrîn zaferi müjdeleyecek

18.01.2018
Kobanê Kantonu TEV-DEM Eşbaşkanı Ehmed Şexo: Efrîn, Kobanê’yi de aşan büyük ve görkemli bir direniş gösterecek. Efrîn’in örgütlülüğü, imkanları ve coğrafyası Kobanê direnişinin başladığı dönemden daha elverişlidir. Türk devletinin nihai düşüşünü sağlayacak olan Efrîn, Kürdistan’ın görkemli zaferini müjdeleyecek.

Ermenistan Parlamentosu Êzidî Soykırımı’nı tanıdı

18.01.2018
Ermenistan Parlamentosu, 3 Ağustos 2014’te DAİŞ çetelerinin Şengal’de Êzîdî Kürtlerine karşı işlenen suçları “Soykırım” olarak niteleyen tasarıyı kabul etti.

Ajanlara ‘devlet güvenliği’

17.01.2018
Türk ajanlarının Almanya’daki faaliyetleri Alman kamuoyunu ve basının gündemine sık sık gelirken, Federal Hükümet, olayı sümenaltı etmekle meşgul. Alman Hükümeti “devletin güvenliğini” gerekçe göstererek Almanya Sol Parti milletvekillerinin MİT’in faaliyetleri hakkındaki soru önergesine cevap vermedi.

Fransız gazetecilerden, AKP’nin rehin aldığı meslekdaşlarına: Yalnız değilsiniz

17.01.2018
Türkiye ve Kürdistan’da mesleklerini icra ederken AKP tarafından rehin alınan gazeteciler için Fransız meslekdaşları mektup kampanyası başlattı. Kampanyada kapsamında “yalnız değilsiniz” mesajı veriliyor.

Boğaz’ın martıları

17.01.2018
AFP’den Bülent Kılıç’ın İstanbul’da çektiği fotoğraf. Dün çekilen fotoğrafta bir martının günlük yaşamda sarfettiği çabayı görmek bulmak mümkün.

Yeni referandum teklifi

17.01.2018
Önümüzdeki yıl AB’den çıkması planlanan Britanya’nın birliğe yeniden dönmesi için en üst mevkiden teklif yapıldı. Büyük Britanya’nın referandum yoluyla Avrupa Birliği (AB) üyeliğinde kalması teklifi Konsey Başkanı Donald Tusk ile AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’den geldi.

Çocuk celladı Alman hükümetine minnettar

17.01.2018
Görev yaptığı 1999-2009 yılları arasında, aralarında çocukların da olduğu 2 bin kişinin idamından sorumlu tutulan İranlı hakim Ayetullah Mahmud Haşimi Şahrudi, tedavi gördüğü Almanya’dan İran’a kaçtıktan sonra Alman hükümetine “minnettar” olduğunu söyledi.

Ebadi: İran’da halkın talebi demokrasidir

16.01.2018
Nobel Barış Ödüllü İranlı aydın Şirin Ebadi, 28 Aralık 2017’de halkın ekonomik nedenlerle eylemlere başladığını, siyasi taleplerle eylemlerini sürdürdüğünü, şimdi de demokratik bir yönetim için referandum talebinde bulunduğunu belirtti.

Bağdat’ta çifte intihar saldırısı: En az 35 ölü

16.01.2018
Irak’ın başkentı Bağdat’ta düzenlenen 2 intihar saldırısında en az 35 kişi hayatını kaybetti, 90 kişi de yaralandı. Saldırılar, Bağdat’ın merkezindeki Tayaran Meydanı’nda gerçekleşti. Saldırının meydana geldiği bölgeye çok sayıda güvenlik ekibi ve ambulansın sevk edildiği belirtildi.

Fransa: Rojava’nın DAİŞ’lileri yargılama talebi meşrudur

16.01.2018
Fransa Ordu Bakanı Florence Parly, Irak ve Suriye’deki yerel makamların alanda tutuklanan DAİŞ çete üyelerini yargılama isteminin meşru olduğunu belirtti.