Türk ajanını izliyor vekilleri fişliyor

Özdemir’den soru önergesi

Ortadoğu’da Kürtlersiz ne savaş ne de barış mümkün

CPT bir an önce İmralı’ya

'Kürtler ulusal birliğe kenetlenmeli'

Basklı lider Otegi'den 'Öcalan için özgürlük' çağrısı

Sayan kararı skandal

Dünya

CPT bir an önce İmralı’ya

21.10.2017
Öcalan’a Özgürlük İnisiyatifi’nde yer alan Sol Partili Avrupa Parlamentosu Milletvekili Andrej Hunko, “CPT, bir an önce İmralı’ya gitmeli” dedi. Almanya Sol Parti Milletvekili Tobias Pflüger de, Öcalan’ın sağlık durumuna ilişkin endişeli olduğunu belirterek girişimde bulunacaklarını söyledi.

Belçika’da bir ilk yaşandı

21.10.2017
Belçika yargısının “PKK terör örgütü değildir” kararının verildiği davada yargılanan Kürt siyasetçilerin avukatlarından Jan Fermon, “İlk kez bir Avrupa ülkesinin hakimi, PKK’yi ‘terör’ olarak tanımlamadı. Bu çok önemli. Söz konusu karar bir siyasi diyaloğun başlatılması yönünde araç olarak değerlendirilebilir” dedi.

Özdemir’den soru önergesi

21.10.2017
Sol Parti Milletvekili Cansu Özdemir, Hamburg Eyalet Parlamentosu’na soru önergesi sunarak Türk çetesi Osmanen Germania’nın MİT ile bağlantısını sordu.

Sayan kararı skandal

20.10.2017
Kürt siyasetçilere suikast hazırlığı içinde olan MİT ajanı Mehmet Fatih Sayan'ın Hamburg'ta yargılandığı davada şartlı tahliye ile serbest bırakılmasına Sol Parti milletvekilleri tepki gösterdi. Milletvekilleri, MİT'e cesaret veren bu kararın skandal olduğunu belirtti.

Fransa'da OHAL normalleştiriliyor

20.10.2017
Fransız Parlamentosu'nun üst kanadı Senato'da, ülkede yaklaşık iki yıldır yürürlükte olan OHAL'in ardından yürürlüğe girecek terörle mücadele yasası kabul edildi. Yasa, nefret ve şiddet çağrısı yapan 'ibadethanelerin' kapatılmasına da imkan veriyor.

Osmanen Germania'nın gıdası Ankara'dan

20.10.2017
Almanya'da Nordrhein Westfalen Eyaleti İçişleri Bakanı Herbert Reul, İçişleri Komisyonu için hazırladığı raporda, Kürtlere ve demokratik kesime karşı faaliyet, uyuşturucu ve polis baskınları gündeme gelen AKP'nin Almanya'daki paramiliter örgütü Osmanen Germania (Almanyalı Osmanlılar) adlı çetenin, Ankara tarafından desteklendiğini belirtti.

Türk ajanını izliyor vekilleri fişliyor

19.10.2017
Basel Devlet Koruma Teşkilatı, içine sızan Türk ajanlarının durumunu hasıraltı ederken seçim çalışmaları kapsamında Kürt derneklerini ziyaret eden milletvekillerini fişledi.

'Öcalan Kütüphanesi' Marsilya’da coşkulu karşılandı

19.10.2017
'Öcalan Kütüphanesi-Öcalan ve tüm politik tutsaklara özgürlük otobüsü' Fransa'nın Lyon kentinden sonra Marsilya'ya Kürdistanlıların zılgıt ve sloganları arasında ulaştı.

Sol Parti seçimini yaptı

19.10.2017
Almanya Sol Parti (Die Linke), parti içi tartışmalarını bitirdi, Sahra Wagenknecht ve Dietmar Bartsch yeniden Meclis Grup Eşbaşkanı seçildi. Milletvekili Sevim Dağdelen ise Meclis Grup Başkan Yardımcısı oldu.

Basklı lider Otegi'den 'Öcalan için özgürlük' çağrısı

18.10.2017
Basklı lider Arnaldo Otegi, Öcalan'a özgürlük isteyerek, "Yoldaşımız ve dostumuz Abdullah Öcalan kriz zamanlarında bize ilham kaynağı olmuştur. O, halkı için barışı, özgürlüğü ve adaleti savunan bir liderdir. Öcalan'ın hemen serbest bırakılmasını talep ediyorum" dedi.