Y gördü İçişleri görmedi!

Türk-Alman ajanına soruşturma yok MİT ve BfV ajanı Karataş korunuyor

Vizyondaki Belgesel: Paranın köpekleri

Kürtsüz Cenevre tıkanmaya mahkum

Erdoğan daha ne yapsın!

‘Hayırsever işadamı’ndan AKP’ye vuruş sürüyor

50 gün geride kaldı

Dünya

50 gün geride kaldı

11.12.2017
Strasbourg’ta Öcalan’ın sağlık ve güvenliği için yapılan oturma eylemi bugün 50.gününde. Bütün zor şartlara rağmen aktivistler, eylemlerini büyük moral ve coşkuyla sürdürüyor.

Arap Birliği’nden Kudüs tepkisi

11.12.2017
Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen Arap Birliği Dışişleri Bakanları Olağanüstü Kudüs Toplantısı’nın ardından yayımlanan bildiride, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan kararının hükümsüz olduğu ifade edildi.

Beklentilerin farkı 20 milyar euro

11.12.2017
Britanya’nın Avrupa Birliği’nden (AB) çıkışına (Brexit) yönelik müzakerelerde, maliyet konusundaki hesaplama metodunda uzlaşılırken Londra, 40 ila 45 milyar euroluk bir fatura bekliyor. Haziran 2016’da yapılan Brexit referandumundan yüzde 52 oranında AB’den çıkış tercihi çıkmış ve müzakereler ilkbaharda başlamıştı.

Y gördü İçişleri görmedi!

09.12.2017
Almanya Federal İçişleri Bakanlığı, YPG ve YPJ’nin bayrak ve flamalarına yasak getirip Kürtleri kriminalize ederken, Almanya Federal Silahlı Kuvvetler’nin (Bundeswehr) aylık dergisi Y, Reqa’yı özgürleştiren YPG/YPJ savaşçılarına yer verdi.

Zarrab konuştukça AKP’nin dalavereleri dökülüyor

09.12.2017
Türk Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan, AKP’li bakanlar ve Halk Bank başta olmak üzere Türk bankalarının bilgisi, onayı ve ortaklığı ile İran’a yönelik Birleşmiş Milletler ambargosunu delen Reza Zarrab, New York kentinde tanık sıfatıyla 7.kez ifade verdi.

Osmanen Germania’nın çete başları tutuklandı

09.12.2017
Almanya’nın Frankfurt kentinde polisin Osmanen Germania (Almanyalı Osmanlılar) adlı faşist Türk çetesine 5 Aralık günü düzenlediği operasyonda gözaltına alınan üst düzey yöneticileri Mehmet Bağcı (37) ve Selçuk Şahin (34) tutuklandı.

Kudüs kararı sonrası gerginlik

09.12.2017
ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı ardından önceki gün ve dün başta Filistin kentleri olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinde protesto eylemleri yapıldı.

Vizyondaki Belgesel: Paranın köpekleri

08.12.2017
New York’taki mahkeme ne kadar vakıftır ayrı mesele ama Türk devleti başbakanı, bakanları ve bankaları ile BM ambargosunu delmekle kalmamış; terör listesindeki İran Devrim Muhafızları ile Deniz Kuvvetlerini finanse etmiştir.

Trump Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdı

08.12.2017
ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarını duyurdu. Tel Aviv’deki ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınması için talimat verdi.

Sorumlusu Alman hükümeti

08.12.2017
Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Toplum Merkezi (KCDK-E) Eşbaşkanı Yüksel Koç, Almanya’nın, ajanlık yaptığı kanıtlarıyla ortaya çıkan Mustafa Karataş’a dokunulmazlık sağladığını belirtti.