Tercüman rolünde Türk ırkçıları

Kürt düşmanlığına Soçi’de destek arıyor

AKP Zarrab’tan muzdarip

Rusya ‘Kürtler’ dedi, Erdoğan yola düştü!

Öcalan eyleminde Kürt emekçiler anıldı

93’lük başkana ordu darbesi

Katalanlara yargı darbesi sürüyor

Dünya

Jamaika koalisyonunda bu hafta da sonuç yok

18.11.2017
Almanya’da koalisyon ön görüşmelerinde bu hafta da sonuç yok. Yeşiller Partisi “Uzatmalara gidiyoruz. Bu uzatmaların ne kadar süreceği hakme bağlı” dedi.

ABD’den Türkiye’ye açık uyarı: S-400’leri alma

18.11.2017
Savunma dergisi Defense News’e konuşan ABD Hava Kuvvetleri Müsteşar Yardımcısı Heidi Grant, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemlerini satın almaması konusunda açık uyarıda bulundu.

Çete üyesi kelepçesiyle Türkiye’ye geçti

18.11.2017
Almanya’da polis ve istihbarat birimlerinin tehlikeli olup elektronik kelepçe ile izlediği bir Suriyeli dinci çete üyesi, Atina üzerinden Türkiye’ye geçti.

AKP Zarrab’tan muzdarip

17.11.2017
Amerika’da tutuklu Reza Zarrab’ın mahkemesi yaklaştıkça AKP’nin tedirginliği büyüyor. Türk Dışişleri Bakanlığı‘nın ABD’ye ‘Notası’ sosyal medyada dalga konusu oldu.

Emekçiler eylemde

17.11.2017
Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron hükümetinin, emekçilerin sosyal haklarını daha da geriye çeken ‘Ekonomik ve sosyal reform’a karşı eylemler sürüyor.

DAİŞ’linin Danimarka vatandaşlığına iptal

17.11.2017
Danimarka’da doğup büyüyen 25 yaşındaki Türkiye vatandaşı Konyalı Enes Çiftçi’nin Danimarka vatandaşlığı, DAİŞ üyeliğinden dolayı iptal edildi.

Macron’dan Hariri’ye davet

17.11.2017
Fransa Cumhurbaşkanlığı, 4 Kasım’da, İran ve Hizbullah’ın ülkesini karıştırdığını ve bu güçlerin kendisine yönelik bir suikast hazırlığı içinde olduğunu belirterek istifa eden Lübnan Başbakanı Saad Hariri’yi davet etti.

93’lük başkana ordu darbesi

16.11.2017
Güney Afrika ülkelerinden Zimbabve’de, ordu 93 yaşındaki Cumhurbaşkanı Robert Mugabe’ye darbe yaptı. Mugabe’nin kısa süre önce görevden aldığı ve asker arasında popülaritesi güçlü olan yardımcısı Emmerson Mnangagwa, darbede önemli rolü olan isim.

Dev firmalara çocuk işçiliği suçlaması

16.11.2017
Uluslararası Af Örgütü (ai), Apple, Samsung ve BMW gibi birçok firmayı Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde çocuk işçiliği ve insan hakları ihlallerinden fayda sağlamakla suçladı.

Alman kentlerine Ermeniler için anıt talebi

16.11.2017
Almanya merkezli Tehdit Altındaki Halklar Toplumu (GfbV), Osmanlı İmparatorluğu’nun 1915-18 yılları arasında gerçekleştirdiği soykırımda yaşamını yitiren Ermeniler için Alman kentlerinde anıtlar dikilmesi talebiyle Alman Kentler Kurultayı’na (Deutschen Städtetag) başvurdu.