Kürt direnişi ürkütüyor

Tel Afer operasyonu başladı

DAİŞ alçaklığını bu kez de Barcelona’da gösterdi

Ya teslim olun ya da ölün

İran füze bütçesini arttırdı

DAİŞ’in suçları için BM’den yardım talebi

HDP’den İspanya halklarına başsağlığı

Dünya

Ya teslim olun ya da ölün

21.08.2017
AKP yönetimindeki Türk devletinin koruyup, kolladığı DAİŞ çetesi için Tel Afer kentinde de kaybetme zamanı geldi. Dün kara operasyonuna start veren Irak Başbakanı çete üyelerine iki seçenek sundu: “Ya teslim olun ya da ölün.”

Güney Asya’da sel felaketi

21.08.2017
Güney Asya’da yaşanan sellerden kaynaklı 600’e yakın kişi yaşamını yitirirken, kurtarma operasyonları ise aralıksız sürüyor.

Yetkiler Kurucu Meclis’te

21.08.2017
Devlet Başkanı Nicolas Maduro liderliğindeki sosyalist iktidar ile ABD’nin desteklediği sağ muhalefet arasındaki krizin devam ettiği Venezuela’da Kurucu Meclis, Parlamento’nun birçok yetkisini devraldı.

DAİŞ alçaklığını bu kez de Barcelona’da gösterdi

19.08.2017
QSD güçlerinin Kuzey Suriye’de darbe üzerine darbe vurduğu DAİŞ çetesi, Avrupa’da gerçekleştirdiği saldırılarla masum sivilleri katletmeye devam ediyor. DAİŞ çetesinin Barcelona’da yaptığı saldırıda 14 sivil hayatını kaybetti. İki saldırıda yüzden fazla yaralı var.

HDP’den İspanya halklarına başsağlığı

19.08.2017
Barcelona’da 14 kişinin yaşamını yitirdiği katliamı kınayan HDP Eşbaşkanı Serpil Kemalbay, DAİŞ ile mücadele edenlerle daha fazla dayanışma çağrısı yaptı.


Cenevre görüşmeleri Ekim’de başlıyor

19.08.2017
Birleşmiş Milletler (BM) Kürtlerin yer almadığı Suriye’deki ‘barış görüşmelerinin’ yeniden yapılması için Ekim ayının seçildiğini ve ‘muhalif’ grupların Esad konusunda anlaşmalarını beklediğini duyurdu.

DAİŞ’in suçları için BM’den yardım talebi

18.08.2017
Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’e bir mektup göndererek, DAİŞ sorumlularının ülkesinde işlediği savaş ve insanlığa karşı suçlarda yargı karşısına çıkartılması için destek talebinde bulundu.

Yerlilerin hukuk zaferi

18.08.2017
Brezilya’da yerli halk, yaşam alanlarına müdahalede bulunanlara karşı hukuk zaferi elde etti.

‘Kore Yarımadası’nda savaş olmayacak’

18.08.2017
Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, devlet başkanlığı görevindeki 100. günü dolayısıyla yaptığı basın toplantısında, Kuzey Kore ile ABD arasındaki kriz ile Güney ve Kuzey Kore arasındaki ilişkilere dair değerlendirmelerde bulundu.

Katarlı hacı adaylarına izin çıktı

18.08.2017
Suudi Arabistan tüm ilişkisini kestiği Katar’dan Hacca geleceklere, hiç bir izine ihtiyaç duymadan hava ve karayolu ile ülkeye giriş yapabilmelerine imkan tanıdı. Konu ile gelişmeler Suudi Arabistan medyasında çıktı.