Rusya rolünü oynamalı

Hakan Fidan’ın çantasında ne var?

Rojava güvenli bölge olabilir

Trump İran’a diş biliyor

Erdoğan’ın ajanları Avusturya’da da işbaşında!

Almanya’da casus imamlara baskın

Kuzey Suriye Federasyonu’nu tanıyın

Dünya

ABD ile AB’den Türkiye’ye veto

20.02.2017
Münih’teki zirvede görüşen Amerikalı ile Türk yetkililer Reqa operasyonuna TSK’nin katılımı konusunda uzlaşamadı. İtiraf Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi: "Rakka operasyonuna katılmayacağız." Bu sonuçta ABD’nin QSD’yi Reqa’yı alabilecek "yegane güç" olarak görmesinin etkisi büyük.

AB ile Afganistan anlaştı: 80 bin Afgan sınır dışı edilecek!

20.02.2017
AB ile Afganistan arasında mali yardım ve geri kabul anlaşmasına varıldı. Anlaşma AB'de başvurusu reddedilen Afganların toplu halde sınır dışı edilmelerine olanak sağlıyor.

Musul’da sıra batı yakasında

20.02.2017
Musul'un batısını IŞİD'den kurtarma operasyonu başladı. Kentin doğusu geçen ay DAİŞ’ten temizlenmişti.

Türkiye’den Almanya’ya sığınanların sayısı artıyor

20.02.2017
Türkiye vatandaşları tarafından Almanya'ya yapılan sığınma başvurularında, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana belirgin bir artış meydana geldi. Son 6 aydaki artış yüzde 60 oranında oldu.

Almanya Erdoğan’a yeni seçmen yaratıyor

18.02.2017
Alman Federal Meclisi İçişleri Komisyonu’yla birlikte mülteci anlaşmasının sonuçlarını yerinde görmek için Türkiye’de temaslarda bulunan Sol Parti Milletvekili Ulla Jelpke, "Erdoğan, vatandaşlık vererek kendi Suriyelilerini oluşturmaya çalışıyor. Almanya ile AB de kepçe ile para göndererek Erdoğan’a yeni seçmen yaratıyor" dedi.

Mülteci anlaşması insan kaçakçılığını arttırdı!

18.02.2017
AB ile Türkiye arasında imzalanan "mülteci" anlaşması insan kaçakçılığını arttırdı. Alman istihbaratı, Türkiye-İtalya güzergahında deniz yoluyla insan kaçakçılığının yükseldiğini tespit etti. Kaçakçılığın yüzde 88'i 2016'nın ikinci yarısında denk gelmesi dikkat çekti.

Rojava güvenli bölge olabilir

17.02.2017
ABD'de diplomatik temaslarda bulunan MSD Eşbaşkanı İlham Ehmed, yeni yönetimin Suriye’de "güvenli bölgeyi", YPG ile QSD kontrolündeki bölgelerde oluşturmayı hedeflediğini söyledi.

Kuzey Suriye Federasyonu’nu tanıyın

17.02.2017
Moskova’da düzenlenen Kürt Konferansı’nın sonuç bildirgesinde Rusya başta olmak üzere uluslarası güçlere Kuzey Suriye Federasyonu’nun statüsünün tanınması ve Türk devletinin saldırılarının engellenmesi çağrısı yapıldı.

Trump yönetiminde ikinci fire

17.02.2017
ABD Başkanı Donald Trump’ın Çalışma Bakanlığı için önerdiği Andrew Puzder adaylıktan çekildi. Karar, Flynn’ın istifasından iki gün sonra geldi.

Almanların çoğu Merkel’i istemiyor

17.02.2017
Almanya’da Eylül’de gerçekleştirilecek genel seçimler öncesi yapılan son anket halkın yüzde 64’ünün 12 yıldır koltuğunu koruyan Angela Merkel’i artık başbakan olarak görmek istemediğini ortaya koydu.